OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8.07.2018

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
8 lipca 2018 r.

• W Ewangelii usłyszymy dziś o tym, jak rodacy nie potrafili uwierzyć, że Jezus jest Mesjaszem. Prośmy o silną wiarę dla nas, byśmy z ufnością powierzali Bogu nasze losy. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”! Na godz. 14.20 zapraszam na niedzielne Nieszpory.
  • W środę przypada święto św. Benedykta, a w czwartek wspominamy św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu. W piątek przypada wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta oraz 13 dzień miesiąca – czyli Dzień Fatimski.
  • W tym dniu Nabożeństwo Fatimskie wyjątkowo rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, po której odmówimy Różaniec Fatimski szczególnie prosząc o nawrócenie grzeszników, a następnie wyruszymy w procesji wokół kościoła. Proszę zabrać ze sobą świece.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na remonty prowadzone w katowickiej Archikatedrze.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna jak w ciągu roku.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o tym jak Papież zaprasza do modlitwy za chrześcijan na Wschodzie. Czy istnieje skuteczne rozwiązanie problemu alkoholizmu wśród młodzieży? Kto może skorzystać z programu „Dobry start”? Jest także nasza parafialna gazetka oraz czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam przedstawicielom Rodzin: Piszczek, Brandys, Gołek, Kozber i Góra.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa na czas wakacji. Dobrej pogody, bezpiecznych podróży, zdrowia i spokojnego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym okresie o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Odwiedzajmy piękne sanktuaria w kraju i za granicą.