OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8.09.2019

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
8 września 2019 r.

  • Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, w naszej Archidiecezji pielgrzymka do Sanktuarium NMP w Pszowie, a w Radostowicach Odpust ku czci Imienia Maryi. Suma o godz. 11.00, a nieszpory o 15.00 (u nas nieszporów nie będzie). Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • czwartek przypada Uroczystość NMP Piekarskiej, w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, a w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Św.
  • W piątek o godz. 20.00 odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. W sobotę zachęcam do licznego udziału we Mszy św. i do przyniesienia krzyży. Dokonamy uroczystego poświęcenia i odnowienia należnego miejsca krzyża w naszych rodzinach.
  • W przyszłą niedzielę w katowickiej katedrze odbędzie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Początek o godz. 14.00. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  • Również w niedzielę w Suszcu i Kryrach odbędzie się Wyścig Kolarski. Zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież do udziału. Organizator przeprasza za komplikacje w ruchu drogowym. Od 14.30-17.45 będą utrudnienia na ulicach Wyzwolenia, Rolniczej i Wielodrodze. Szczegóły na plakacie w gablotce. Atrakcją tegorocznego wyścigu będzie udział ks. Proboszcza…
  • Starosta pszczyński zaprasza na prelekcje w ramach programu Dobra starość, długie życie, a Wójt zaprasza na spotkanie dotyczące programu Czyste powietrze 11 września o godz. 16.00. Przypomina także o opłatach III raty podatku i za odpady komunalne. Szczegóły na plakatach w gablotce.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym bardzo ciekawy artykuł o modernizacji polskiej kolei oraz podsumowanie pielgrzymki papieża Franciszka. Jest też Mały Gość Niedzielny z dodatkiem – motywującą linijką, Karolowy Periodyk oraz czasopisma misyjne.
  • W tym tygodniu Kancelaria Parafialna zasadniczo będzie nieczynna. Pilne sprawy można załatwić po Mszy św.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Cepok, Samulczyk, Świerkot i Wesołek.