OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8.10.2017

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

8 października 2017 r.

• W całym kraju obchodzimy dzisiaj 17 Dzień Papieski pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją!. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona potrzeby naszej parafii, a pod kościołem przeprowadzona będzie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe.
  • W piątek przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. Zachęcam nie tylko dzieci do wytrwałości w modlitwie różańcowej – codziennie o godz. 17.30 oraz do pozostania na wieczornej Eucharystii.
  • Serdecznie zapraszam w piątek, 13 października, na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00.
  • W sobotę 14 października nie będzie spotkania Ministrantów i Dzieci Maryi ze względu na Dzień skupienia dla przedstawicieli Parafialnych Rad Duszpasterskich w katowickiej katedrze.
  • Ministrantom i ich Rodzicom przypominam, że plan służby jest nie tylko wywieszony w zakrystii, ale także dostępny na stronie internetowej. Aby zmobilizować do pilnej postawy pojawiła się tam również punktacja. W każdym miesiącu najlepszy Ministrant otrzyma nagrodę. We wrześniu najwięcej punktów zdobył Gabriel Goraus. Gratulujemy!
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o tym, co robić, gdy dorastające dzieci nie chcą chodzić do kościoła i wiele innych ciekawych artykułów. Jest jeszcze październikowy nr Apostolstwa Chorych, Karolowy Periodyk, L’Osservatore Romano oraz czasopisma misyjne.
  • Kończy się festiwal Fide et Amore. Finałowy koncert z prawykonaniami nowych kompozycji – 13 października, w Żorach.
  • Parafia w Radostowicach zaprasza w czwartek 19 października o godz. 18.00 na film TERAZ I W GODZINĘ ŚMIERCI.
  • W dniach 24-29 czerwca 2018 r. parafia organizuje pielgrzymkę do grobu naszego Patrona – św. Karola Boromeusza w Mediolanie. Szczegółowy program oraz koszt zamieszczono w gablotce i na stronie internetowej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Gajda, Biolik, Gogol i Paszek.