OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8.12.2019

UROCZYSTOŚĆ
NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
8 grudnia 2019 r.

• Dziś na mocy dyspensy udzielonej Kościołowi w Polsce obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP oraz Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Zapraszam na Adwentowe Nieszpory o godz. 14.20.
  • Wszystkich zapraszam na Msze św. Roratnie – codziennie o godz. 17.00. Zachęcam także do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa  poprzez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości. Parafia Suszec zaprasza na Roraty dla dorosłych i młodzieży w piątki o 19.30.
  • W poniedziałek zapraszam na Roraty szczególnie Dzieci Maryi, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Pobłogosławimy medaliki, a po Mszy św. odbędzie w kościele spotkanie dla bierzmowańców, a w salce spotkanie Dzieci Maryi.
  • W piątek obchodzimy wspomnienie św. Łucji, a w sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża.
  • W sobotę 14 grudnia 2019 r. od godz. 14.00 Wójt Gminy Suszec zaprasza na JARMARK ŚWIĄTECZNY. W programie wiele darmowych atrakcji: gorący posiłek dla każdego, potrawy ze stołu wigilijnego, rozdawanie żywych choinek. Występy zespołów dzieci z terenu naszej gminy konkursy z nagrodami oraz kolędowanie z góralską kapelą Maliniorze. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  • Za tydzień, w Niedzielę Radości kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – głównie na przygotowanie kościoła na Święta.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać o historii domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto oraz ciekawy wywiad z Abp. Grzegorzem Rysiem. Jest jeszcze Apostolstwo Chorych, Karolowy Periodyk i czasopisma misyjne.
  • Po każdej Mszy św. przy prasie katolickiej można zaopatrywać się w Świece Caritas (małe w cenie 5 zł, duże 10 zł) oraz wigilijne opłatki (małe 3 zł, duże 5 zł).
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Brudek, Paszek, Wojtyczko i Adamik.