OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9.06.2019

UROCZYSTOŚĆ
ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
9 czerwca 2019 r.

  • W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź, Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory, połączone z Nabożeństwem Czerwcowym i modlitwą o Dary Ducha Świętego.
  • W poniedziałek przypada Święto NMP, Matki Kościoła oraz Misyjny Dzień Chorych, we wtorek wspomnienie św. Barnaby, w środę wspomnienie bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz Dzień Fatimski, a w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala. Zachęcamy do licznego udziału w Eucharystii.
  • We wtorek, 11 czerwca, przypada 52 Rocznica wizyty Kardynała Karola Wojtyły w naszym kościele i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. odprawimy o godz. 8.00 i 18.00, a specjalne Nabożeństwo o godz. 17.30. Oby wszyscy Parafianie znaleźli choć chwilę dla Chrystusa Eucharystycznego. Zachęcamy zwłaszcza Róże Różańcowe, Zespół Charytatywny, Ministrantów, Dzieci Maryi, Domowy Kościół i inne grupy modlitewne.
  • 13 czerwca na godz. 20.00 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.
  • 15 czerwca w Pszczynie odbędą się VII Targi Edukacji, Pracy i Kariery. Parafia Suszec zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi oraz Komunii św. wielkanocnej. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. dodatek – płyta CD z przemówieniami Jana Pawła II z pierwszej wizyty w naszej Ojczyźnie. Jest także Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, nasza gazetka oraz czasopisma misyjne.
  • Od poniedziałku Kancelaria Parafialna będzie zasadniczo nieczynna. Pilne sprawy można załatwić po Mszy św.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na dzisiejszą Uroczystość składam Rodzinom: Nowoczek, Fydrych i Witała.