OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9.12.2018

II NIEDZIELA ADWENTU
9 grudnia 2018 r.

• Dziś przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Zapraszam na Adwentowe Nieszpory o godz. 14.20.
  • Szczególnie dzieci, ale także młodzież i dorosłych zapraszam na Msze św. Roratnie – codziennie o godz. 17.00. Zachęcam także do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa  poprzez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości. Parafia Suszec zaprasza na specjalne Roraty dla dorosłych i młodzieży w piątki o godz. 19.30.
  • W tym tygodniu w czwartek obchodzimy wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, a w piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża.
  • Za tydzień, w Niedzielę Radości kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – głównie na przygotowanie kościoła na Święta.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym artykuł o Niepokalanym Poczęciu Maryi oraz o marnowaniu jedzenia – szczególnie w Święta. Jest jeszcze L’Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych, Karolowy Periodyk i czasopisma misyjne.
  • Po każdej Mszy św. przy prasie katolickiej można zaopatrywać się w Świece Caritas (małe w cenie 6 zł) oraz wigilijne opłatki (małe 3 zł, duże 5 zł).
  • Koncert rodzinny „Betlejem w Spodku” odbędzie się 3 stycznia 2019 r. o godz. 19.00. Bilety w cenie: 50zł, 60zł i 80zł do nabycia po Mszach św. w zakrystii oraz w tygodniu w kancelarii parafialnej.
  • Na prośbę Pań Katechetek i Kolędników Misyjnych w przyszłym roku nie będzie tradycyjnego odwiedzania domów, ale dzieci i młodzież przygotują scenkę kolędowo-misyjną, którą zaprezentują po każdej Mszy św. 6 stycznia 2019 r. – w Misyjny Dzień Dziecka. Wtedy również zebrane zostaną datki na pomoc dzieciom w Rwandzie i Burundii.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Smusz, Czembor, Pogoda i Musiolik. Dziękuję także Panu Faranie za podklejenie płytek posadzki na stopniu komunijnym.