Ogłoszenia duszpasterskie – 03.01.2010

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby naszej Parafii. W przypadającą w środę Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywaną Uroczystością Trzech króli, kolekta będzie zbierana na Misje święte. Przypomnę, że Msze św. z racji, iż jest to dzień roboczy, będą odprawiane o 07.30, 10.00 i 17.00.

W gablotce jest wywieszony plan Kolędy na rok 2009/2010. W niedzielę 17.01. będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, którym coś przeszkodzi przyjąć kapłana w zwykłym czasie. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia. Według polskiej tradycji do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do Matki Bożej Gromnicznej śpiewamy w kościele kolędy i cieszymy się Bożonarodzeniowym wystrojem świątyni.

Od tego roku w każdą III niedziela miesiąca o godz. 13.30 będzie odprawiana Msza św. za roczne dzieci, ochrzczone przed rokiem w danym miesiącu, a w IV niedzielę miesiąca w czasie Mszy św. o 13.30 będzie udzielany chrzest dzieciom, które w ciągu miesiąca się urodzą. W sobotę po południu przed tą niedzielą będzie nauka przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Można nabywać znajdujące się na stoliku kalendarze katolickie „Z tej Ziemi”w cenie 20 zł i wiele innych katolickich czasopism, po złożeniu jakiejkolwiek ofiary.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Kumor, Sojka, Warzecha i Fojcik.