Ogłoszenia duszpasterskie – 04.04.2010

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Dziś Kościół Katolicki przeżywa największą Uroczystość Roku Liturgicznego, czyli radość ze Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa. Radość ta pozwala nam wierzyć również i w nasze zmartwychwstanie. W liturgii rozpoczynamy Okres Wielkanocny, którego zewnętrznymi oznakami są krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego. Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielka radością, jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną.

Zapraszam na uroczyste Nieszpory Wielkanocne po ostatniej Mszy św., które kończą Triduum Paschalne, odmówimy też Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego w przyszłą Niedzielę. W przyszłą niedzielę i przez cały tydzień będzie też liczenie wiernych

Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny kolekta będzie zebrana na Wydział Teologiczny Uniwersytety Śląskiego i na KUL. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na cele charytatywne archidiecezji i parafii.

Od dziś modlimy się za akolitów naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach rozpoczynających rekolekcje przed święceniami diakonatu, które otrzymają w przyszłą niedzielę.

W sobotę, 10.04 o godz. 14.00 w kościele będzie pierwsza spowiedź dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii świetej.

Tradycyjnie dziękuję również za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu Rodzinom: Folek, Biela, Wituła, Skapczyk i Adamski.