Ogłoszenia duszpasterskie – 04.07.2010

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

We wtorek, 06 lipca, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych ku czci Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. I Synod Diecezji Katowickiej przypomina, by wierni „nie odkładali sakramentu namaszczenia chorych gdy poważnie zachorują, a nawet by prosili o niego powtórnie, w razie nasilenia się długotrwałej choroby. Tym, którzy korzystają z pojazdów mechanicznych zaleca się, by mieli przy sobie oświadczenie, że w razie wypadku proszą o duchowa pomoc kapłana” (Synod V 2.5.18). Obecnie można też dołączyć oświadczenie o zgodzie na wykorzystanie swoich narządów do przeszczepu w razie śmierci na stole operacyjnym. Przy okazji warto wiedzieć, że czasopismo „Apostolstwo Chorych” jest rozdawane chorym w czasie comiesięcznych odwiedzin chorych, a te numery, które znajdują się w kościele warto zabierać, nawet za darmo, do domów i dzielić się nimi w sąsiedztwie.

Z okazji święta patronalnego Apostolstwa Chorych, we wtorek odbędzie się 45. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasna Górę. Msza św. tamże o godz. 10.00 w Bazylice, o 13.30 droga krzyżowa, o 14.30 Nabożeństwo Lourdzkie.

W każdy piątek zapraszam na wystawienie i adorację Najświętszego Sakramentu już od godz. 17.00. Jest okazja do prywatnej modlitwy i spowiedzi św.

W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Gajda, Morawski i Otręba.