Ogłoszenia duszpasterskie – 10.01.2010

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Dziś święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią chrztu chrześcijańskiego. Święto to kończy Okres Bożego Narodzenia. Według polskiej tradycji do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do Matki Bożej Gromnicznej śpiewamy w kościele kolędy i cieszymy się Bożonarodzeniowym wystrojem świątyni.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby naszej Parafii. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji – na działalność charytatywno-opiekuńczą ośrodków diecezjalnych.

W niedzielę 17.01. będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, którym coś przeszkodziło przyjąć kapłana w zwykłym czasie.

Od tego roku w każdą III niedziela miesiąca o godz. 13.30 będzie odprawiana Msza św. za roczne dzieci, ochrzczone przed rokiem, a w IV niedzielę miesiąca w czasie Mszy św. o 13.30 będzie udzielany chrzest dzieciom, które w ciągu miesiąca się urodzą. W sobotę po południu przed tą niedzielą będzie nauka przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych.

W III piątek miesiąca, 15.01, poświęcony Miłosierdziu Bożemu o godz. 16.30 odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Można nabywać znajdujące się na stoliku kalendarze katolickie „Z tej Ziemi” w cenie 20 zł. oraz inne czasopisma katolickie.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Młotek, Siuta, Szlezak i Pasieka.