Ogłoszenia duszpasterskie – 1.11.2009

UROCZYSTŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie jest to święto zmarłych, jak się błędnie mówi, bo w tym dniu Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały nieba i wskazują nam drogę do świętości, która sami przeszli. Dopiero po południu po ostatniej Mszy świętej ok. 14.20 będą w kościele Nieszpory żałobne a potem procesja na cmentarz i tam Nabożeństwo za Zmarłych ok. 15.20.

W poniedziałek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy, zwłaszcza Ofiarę Mszy św., gdyż każdy kapłan może w tym dniu odprawić trzy Msze św. wg ustalonych intencji i odpusty zyskane przez żyjących. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można zyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz w dniach od 01 do 08 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz , modląc się za zmarłych i spełniając wyżej wspomniane warunki odpustu.

Od poniedziałku 02 listopada do soboty 07 listopada zapraszam na czytanie zalecek i Różaniec za Zmarłych zalecanych o 16.30. Zalecki można jeszcze składać w zakrystii. Spowiedź będzie każdego dnia już od 16.00.

Dzisiejsza kolekta jest na potrzeby naszej Parafii.

Za tydzień 08.11. przypada nasz Odpust Parafialny. Kazania Odpustowe wygłosi tegoroczny nasz rekolekcjonista, O. Dobrosław Stanisław Mężyk, franciszkanin z Panewnik.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam do sakramentów. Dzieci Szkoły Podstawowej będą miały swoją miesięczną spowiedź w środę od godz. 15.00 a z Gimnazjum w czwartek od 15.00. Obchód chorych, jak zwykle w piątek po rannej Mszy św.

W tym roku zapraszam do sprzątania na Uroczystość Odpustową terenu wokół kościoła w piątek 6 listopada od godz. 14.00 i w sobotę 7 listopada od godz. 09.00 mieszkańców następujących ulic: ul. Nierad od Suszca do Państwa Małek, ul. Skotnicza i ul. Wilcza.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Krzysteczko, Grodoń, Janduda i Wróbel. Panom Markowi Michna i Adamowi Kolarczyk dziękuję za poprawienie kostki brukowej przy schodach przy bocznym wejściu na plac kościelny i kostki po przekopie pod gazociąg w obejściu kościoła. W zależności od pogody, w poniedziałek lub w najbliższych dniach, proszę również chętnych panów do poprawienia kostki brukowej po przekopie pod gazociąg koło probostwa.