Ogłoszenia duszpasterskie – 13.09.2009

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – DZIEŃ FATIMSKI

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. W przyszłą niedzielę kolekta jest na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

Dziś w naszym Dekanacie w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śl. na Osiedlu Odpust. Suma Odpustowa o godz. 09.30, Nieszpory i Godzina Miłosierdzia o 15.00. U nas Nieszporów nie będzie, za to zapraszam przynajmniej na Różaniec I procesję z Figurą Matki Bożej Fatimskiej ok. 19.35. Dziś też (II niedziela września) jest pielgrzymka do Sanktuarium NMP do Pszowa. Polecajmy wstawiennictwu Matki Bożej wszystkich pielgrzymów i ich rodziny

Prośmy w naszych wspólnotowych i prywatnych modlitwach o dobrą pogodę na czas rozpoczętego remontu dachu naszego probostwa, a także o bezpieczeństwo dla wszystkich pracowników, którzy przy tym pracują.

W poniedziałek, 14 września, obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcam do przyniesienia na Msze św. krzyży z domu, nawet już poświęconych, dokonamy uroczystego poświęcenia i odnowienia należnego miejsca krzyża w naszych rodzinach.

W ciągu roku szkolnego zapraszam dzieci i młodzież naszej Parafii na Msze św. szkolne w każdy czwartek o godz. 17.00. Rodziców proszę o zainteresowanie się, czy ich dziecko bierze udział w tych Mszach św.

W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, polecajmy tę tak ważną intencję Bożej Miłości.

Piątek tego tygodnia jest III piątkiem miesiąca. O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Pająk, Śliwiński, Paździor i Matyjaszczyk.