Ogłoszenia duszpasterskie – 14.02.2010

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejsza jest na potrzeby naszej Parafii, na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

Dziś rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji (od 09.00 do 18.00) w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. Korzystajmy w tych dniach z Sakramentu Pokuty: dziś i we wtorek od 17.00 do 18.00, w poniedziałek od 16.00 do 17.00. Zachęcam do jak najliczniejszych odwiedzin Jezusa Eucharystycznego, najlepiej całymi rodzinami, z racji ferii szkolnych zachęcam do Adoracji zwłaszcza dzieci i młodzież.

Od dziś rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W Środę Popielcową z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. W czasie wszystkich Mszy św. posypiemy głowy popiołem na znak podjęcia pokuty. I Niedziela Wielkiego Postu jest Niedzielą Trzeźwości, kolekta zbierana za tydzień to jałmużna postna.

Zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież, na pierwszą już w tym tygodniu Drogę Krzyżową oraz we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15, a w niedziele na Gorzkie Żale po Mszy św. popołudniowej ok. 14.20.

Z boku na stoliku są wyłożone ulotki informujące, jak można przekazywać 1 % z rocznego rozliczenia podatkowego na fundusz Caritas Archidiecezji Katowickiej. Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego”. W Wielkim Poście będzie znowu kolejny cykl artykułów na temat krzyża zgodnie z hasłem tegorocznego Wielkiego Postu: „Krzyż na drogę”.

W piątki, z racji Drogi Krzyżowej, zapraszam na wystawienie i adorację Najświętszego Sakramentu od 15.00, a w tym tygodniu, ponieważ przypada III piątek miesiąca, adorację rozpoczniemy od Nabożeństwa i Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Jak co tydzień składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła i za sprzątanie, w tym tygodniu rodzinom: Kaletka, Szymoszek i Krzystolik.

Zainteresowane pary małżeńskie z terenu Gminy Suszec, które w tym roku będą obchodziły jubileusz małżeństwa 50, 55 lub 60 lat życia w jednym związku mogą wziąć udział w organizowanej przez Urząd Stanu Cywilnego uroczystości. Zgłoszenia do końca lutego pod numerem, który podano na ogłoszeniu w gablotce.