Ogłoszenia duszpasterskie – 14.03.2010

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – REKOLEKCJE PARAFIALNE

Dziś 4 niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół święty, nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci oraz z bliskości Świat Zmartwychwstania Pańskiego. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Parafii. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na działalność edukacyjno-wychowawczą w Archidiecezji, a przed kościołem będzie zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

Doskonałą formą dobrego przeżycia okresu Wielkiego Postu i przygotowania się do Świąt Wielkanocnych jest udział w parafialnych rekolekcjach, na które już dziś zapraszam. Poprowadzi je ks. Marek Gwioździk, wikariusz z Piotrowic. Po Mszy św. w sobotę, ok. 18.00 swoją naukę stanową będzie miała młodzież szkół ponad gimnazjalnych i pracująca. Pozostały rozkład rekolekcji Parafialnych, połączonych z rekolekcjami szkolnymi, jest następujący:

– W niedzielę na wszystkich Mszach św. nauka ogólna dla wszystkich.

– W Poniedziałek :

godz. 08.00 – Msza św. z nauką ogólną.

godz. 10.00 – Nauka dla Dzieci Szkoły Podstawowej.

godz. 11.30 – Nauka dla Młodzieży Gimnazjum.

godz. 17.00 – Msza św. z nauką ogólną.

godz. 18.00 – Nauka stanowa dla Mężczyzn.

– We Wtorek:

godz. 08.00 – Msza św. z nauką ogólną.

godz. 10.00 – Nauka dla Dzieci Szkoły Podstawowej.

godz. 11.30 – Nauka dla Młodzieży Gimnazjum.

godz. 17.00 – Msza św. z nauką ogólną.

godz. 18.00 – Nauka stanowa dla Kobiet.

– W Środę:

godz. 08.00 – Msza św. z nauką ogólną. Zakończenie Rekolekcji.

godz. 10.00 – Msza św. dla Dzieci Szkoły Podstawowej.

godz. 11.30 – Msza św. dla Młodzieży Gimnazjum.

godz. 13.00 – Msza św. za Wszystkich Chorych Parafian.

godz. 17.00 – Msza św. z nauką ogólną. Zakończenie Rekolekcji.

W imieniu Księdza Rekolekcjonisty i swoim serdecznie zapraszam do udziału w tych rekolekcjach, niech każdy z nas wygospodaruje sobie wolny czas, by wziąć udział choćby w jednej nauce rekolekcyjnej i skorzystać z sakramentu pokuty. W środę na Mszach św. kolekta będzie zebrana dla Księdza Rekolekcjonisty. Zechciejmy w ten sposób okazać wdzięczność Księdzu Rekolekcjoniście za trud głoszenia Bożego Słowa

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dlatego też przed Drogą Krzyżową o godz. 16.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W piątek przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Swoje imieniny obchodzi Biskup pomocniczy naszej Archidiecezji, Ks. Bp Józef Kupny.

Obok stolika z prasą są wyłożone materiały zachęcające do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, jako przygotowanie do tego aktu, który nastąpi w przyszłym tygodniu 25.03, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Składam serdeczne podziękowanie za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu Rodzinom: Ksiądz, Słomka i Szendzielorz.