Ogłoszenia duszpasterskie – 15.08.2010

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP.

Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana też świętem matki Bożej Zielnej. Zgodnie z tradycją, po każdej mszy św. odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów przyniesionych przez wiernych do kościoła.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

W przyszłą niedzielę Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Afisz z programem jest wywieszony w gablotce z ogłoszeniami. Można jeszcze zapisywać się w zakrystii , by dołączyć do autobusów ze Suszca. W piątek, w czasie wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, by nie stać w kolejkach w Piekarach!

W drugiej połowie sierpnia wytrwajmy w trzeźwości i abstynencji. Na stoliku z prasą jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, wiemy, że i w naszej Parafii istnieje problem nadużywania alkoholu, zachęcam więc, by wpisywać swoje zobowiązania abstynencji, chociażby na tę druga połowę miesiąca.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, o godz. 17.30 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Biela, Czerwiński, Folek i Mrukwa.