Ogłoszenia duszpasterskie – 15.11.2009

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj Dzień Muzyki Liturgicznej w Archidiecezji Katowickiej. Muzyka Liturgiczna jest elementem konstytutywnym liturgii i przyczynia się do jej piękna i głębszego jej przeżywania.

Z racji przypadającego w ubiegły poniedziałek Święta Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W środę, 18 listopada zapraszam Młodzież gimnazjalną i ponad gimnazjalną na cotygodniowe spotkanie w ramach naszego Duszpasterstwa Parafialnego. Będzie to przygotowanie do Mszy św. młodzieżowej w piątek 20 listopada o godz. 20.00

W czwartek 19 listopada zapraszam na godz. 16.00 do kościoła Rodziców i Dzieci z II klasy i młodszych przygotowujące się do I Komunii św. W piątek 20 listopada na godz. 19.30 zapraszam Rodziców i Młodzież z III klas Gimnazjum na spotkanie przed Bierzmowaniem.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, o godz. 16.30 będzie Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką.

W sobotę, 21 listopada ministranci czczą swego głównego patrona, Św. Tarsycjusza, męczennika. Na Mszę św. zapraszam również Rodziców naszych ministrantów.

Za tydzień, w niedzielę 22 listopada przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która zamyka Okres Zwykły w Liturgii. Jest to też Uroczystość Odpustowa w katowickiej Katedrze.

Za tydzień też w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach odbędzie się Dekanalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych o godz. 14.30 w kaplicy pod kościołem, a w poniedziałek i wtorek tamże nauki przedślubne o godz. 18.00.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom Kolarczyk, Wieczorek i Farana. Wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowań naszej Parafialnej Uroczystości Odpustowej składam najserdeczniejsze podziękowanie, niech Dobry Bóg wszystko to wynagrodzi! Najpierw wszystkim Parafianom za złożoną dodatkową ofiarę na kwiaty i wynagrodzenie dla orkiestry z Goczałkowic. Za sprzątanie terenu wokół kościoła i samego kościoła, a także toalet przy starej szkole mieszkańcom ulic: Nierad od Suszca do Państwa Małek, ul. Skotnicza i ul. Wilcza.. Panu sołtysowi Józefowi Klimkowi za koordynowanie tymi pracami, mimo, że mieszka przy ul. Nierad. Pocztom sztandarowym rolników, pszczelarzy, górników i strażaków, a tym ostatnim szczególnie za pilnowanie porządku i niesienie baldachimu. „Bóg zapłać”

Jak widać szczęśliwie zakończyliśmy remont dachu naszego probostwa, najważniejsze też, że na długie lata probostwo jest zabezpieczone. Najpierw Bogu najwyższemu czyńmy dzięki za dobrą pogodę i bezpieczeństwo przy pracach remontowych. Wam wszystkim Parafianom „Bóg zapłać” za Waszą ofiarność, niektórzy dali wiele ponad określoną stawkę, choć są rodziny, które nie włączyły się w naszą sprawę nawet skromną, w miarę oczywiście możliwości, ofiarą.

Od poniedziałku do piątku po wieczornych Mszach św. można zamawiać Msze św. na 2010 r. najpierw, w tym tygodniu – jubileuszowe i rocznicowe.

Ostatni już tydzień można nabywać kalendarze z „Gościa Niedzielnego” z Obrazami Matki Bożej, z Janem Pawłem II i z ołtarzem Wita Stwosza z Krakowa.