Ogłoszenia duszpasterskie – 17.01.2010

II NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby Archidiecezji – na działalność charytatywno-opiekuńczą ośrodków diecezjalnych. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na pokrycie kosztów wymiany centralki telefonicznej na probostwie, spalonej jeszcze w lecie ubiegłego roku. Z powodu innych, koniecznych wydatków, dopiero teraz można będzie to zrobić. Po Mszy św. przed kościołem odbędzie się zbiórka Ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti, o co nas prosi dzisiaj metropolita katowicki, Ks. Abp Damian Zimoń.

Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Chciejmy w naszych wspólnotowych i prywatnych modlitwach pamiętać o tej, tak ważnej intencji Kościoła założonego przez Jezusa Chrystusa podzielonego na wyznania katolickie, prawosławne i protestanckie.

W środę 20.01 o godz. 16.00 w kościele będzie spotkanie Rodziców i Dzieci klasy II i młodszych, które przygotowują się do I Komunii św., a w czwartek 21.01. o godz. 18.00 w kościele odbędzie się spotkanie Rodziców i Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

W piątek, 22.01. o godz. 19.00. zapraszam Młodzież ze Szkół Wyższych, Średnich i III Gimnazjalnych oraz Młodzież pracująca na specjalną Mszę św. młodzieżową w ich intencji.

Zachęcam do zabierania prasy katolickiej ze stolika przy chrzcielnicy.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Gogol. Paszek i Moczygemba.