Ogłoszenia duszpasterskie – 18.10.2009

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Misyjną i Światowy Dzień Misyjny oraz cały Tydzień, jako Światowy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach i misjach Kościoła, szczególnie w Różańcu. Kolekta w tę niedzielę jest przeznaczona na Misje. Msza św. o godz. 10.00 będzie odprawiona w języku łacińskim, jako że jest to starożytny język Kościoła i dawniej na całym świecie w tym języku była sprawowana liturgia.

Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o 16.15. W niedziele Nabożeństwo Różańcowe będzie po Mszy św. popołudniowej, ok. 14.20 połączone z Nieszporami, jest więc okazja, by i dzieci wzięły udział w Nieszporach, by przekonały się, jak piękne to nabożeństwo. Dzieci niech zabiorą ze sobą książeczki do nabożeństwa.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość poświęcenia własnego kościoła.

Za tydzień przed kościołem będzie można złożyć swoją ofiarę na kwiaty do kościoła na zbliżający się Odpust Parafialny 8 listopada oraz na orkiestrę z Goczałkowic, która uświetni obchody Odpustowe.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Urbaniec i Gajda.

W tym roku zapraszam do sprzątania na Uroczystość Odpustową terenu wokół kościoła w piątek 6 listopada od godz. 14.00 i w sobotę 7 listopada od godz. 09.00 mieszkańców następujących ulic: ul. Nierad od Suszca do Państwa Małek, ul. Pawła Garusa, ul. Kasztanowej i ul. Franciszka Klimy.

Pragnę jak najserdeczniej podziękować Wszystkim Parafianom i niech Dobry Bóg wszystkim Wam to wynagrodzi z ogromny trud finansowy, a niektórym za wkład pracy, związany z remontem dachu naszego probostwa, który już jest prawie ukończony. Pani Krystynie Malcharek, jej synom i firmie, dziękuję za pracę związana z rozbiórką i konstrukcją więźby, ułożeniem dachówki i przygotowaniem podłączenia systemu odgromowego, tak zresztą jak i na kościele w zeszłym roku. Praca ich jest opłacona naprawdę minimalnie. Panu sołtysowi Józefowi Klimek dziękuję za organizację i zapraszanie Parafian chętnych do pomocy przy wszelkich pracach przygotowawczych do remontu. Wyszczególniając poszczególne prace pragnę imiennie wyrazić podziękowanie tym wszystkim, którzy poświęcili swój czas i pracę:

Osoby, które brały udział przy wymianie dachu na probostwie:

– konserwacja wieźby oraz desek na ocieplenie stropu:
Benek Wiktor, Przontka Wojciech, Gruszka Adam, Basta Jan, Gruszka Łukasz, Gruszka Krystian, Grodoń Stanisław, Garus Franciszek.

– konserwacja i malowanie podbitki dachowej:
Czardybon Mateusz, Szlezak Czesław, Garus Franciszek, Boryś Feliks, Boryś Wiesław, Koczar Wojciech, Dyrda Andrzej, Przontka Wojciech, Grodoń Stanisław.

– zbrojenie, szałowanie i murowanie:
Folek Alojzy, Folek Rafał, Wolnik Piotr, Nowoczek Karol, Boryś Feliks, Boryś Wiesław, Łakota Alojzy, Samulczyk Dariusz, Paździor Tadeusz, Grodoń Stanisław, Góra Andrzej.

– ocieplenie i przybicie nowych desek na poddaszu:
Benek Wiktor, Oślizlok Teodor, Larysz Bogdan, Garus Franciszek, Basta Jan, Koczar Wojciech, Wilczek Eugeniusz, Grodoń Stanisław, Boryś Wiesław.

– cięcie drewna ze starej więźby na opał:
Łakota Alojzy, Grodoń Stanisław, Przontka Wojciech, Garus Franciszek, Orlewicz Mariusz, Boryś Wiesław, Gruszka Robert, Pistelok Bronisław.

– rozbiórka kominów
OSP: Kudła Marcin, Paździor Jarosław, Paszek Tomasz, Gruszka Stanisław.

Panu Grzegorzowi Świerkot podziękowanie za użyczenie sprzętu do wyciągnięcia dachówki na dach, a panu Mariuszowi Paszek za wykonanie tej pracy.

Panom Andrzejowi Waleczek i Marianowi Klimek za podstawienie przyczep na gruz i ich wywiezienie.

Panu Józefowi Goraus za użyczenie rur, co umożliwiło bezpieczne opuszczenie starej dachówki i gruzu do przyczep.

Panu Rafałowi Folek za użyczenie wyciągu.

Panu Piotrowi Wolnik za użyczenie betoniarki.

OSP za użyczenie pilarki spalinowej do pocięcia grubego drewna ze starej więźby dachowej.

Panu Dariuszowi Musiolik za podłączenie całej instalacji odgromowej.

Szczególne też podziękowanie panom Alojzemu Łakota z zięciem Dariuszem Samulczykiem i wnukami Karolem i Krzysztofem za wysprzątanie podwórza probostwa, pocięcie reszty drzewa, wywiezienie złomu, a panom Alojzemu Łatota, Wiktorowi Benek, Stanisławowi Grodoń i Feliksowi Boryś za uszczelnienie ogrodzenia probostwa, wykonanie nowej części ogrodzenia z furtką.

Jeszcze raz wszystkim serdeczne Bóg zapłać!!!