Ogłoszenia duszpasterskie – 21.02.2009

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. NIEDZIELA TREŹWOŚCI.

Kolekta dzisiejsza, to tak zwana jałmużna postna, odprowadzana w całości do Kurii Diecezjalnej. W przyszłą niedzielę Panie z naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego zbiorą przed kościołem zbiórkę na Krajowy Fundusz Misyjny.

I Niedziela Wielkiego Postu jest Niedzielą Trzeźwości. Po każdej Mszy św. odprawimy krótkie nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa, niestety, także i w naszej Parafii. Z boku, na stoliku, jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązanie abstynencji od alkoholu, choćby tylko na czas Wielkiego Postu.

Wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież, zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Zalecki za zmarłych, czytane przed Drogą Krzyżową, można składać w zakrystii. Tak samo serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, w niedziele po popołudniowej Mszy św., ok. 14.20.

Zachęcam, by w ciągu całego Wielkiego Postu przez uczynki pokutne, podjęcie zobowiązań postnych, a przede wszystkim przez ograniczenie spożycia alkoholu oraz dobrą spowiedź, przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Mimo ferii szkolnych, a może właśnie dla tego, że jest czas wolny, który można poświęcić jezusowi, zaprasza w środę 24 lutego na godz. 19.00 na specjalną Wielkopostną Mszę św. młodzieżową z oprawą liturgiczno-muzyczną.

Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego”. W Wielkim Poście jest cykl artykułów na temat krzyża, zgodnie z hasłem tegorocznego Wielkiego Postu „Krzyż na drogę”.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła i za sprzątanie, w tym tygodniu rodzinom: Orlewicz, Goczoł i Orlewicz.