Ogłoszenia duszpasterskie – 21.03.2010

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży w Archidiecezji, a przed kościołem będzie zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu. Zachowujemy liturgiczny zwyczaj zasłonięcia krzyży w kościele, aż do Liturgii Wielkiego Piątku.

W czwartek 25.03 obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień modlitw w intencji dzieci poczętych. W dzisiejszą niedzielę poprzedzającą tę uroczystość z polecenia Ks. Arcybiskupa odprawiamy po każdej Mszy św. nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu nienarodzonych dzieci. Po raz pierwszy w naszej Parafii przeprowadzamy akcję tzw. Adopcji Dziecka Poczętego. Tylko ci, którzy pragną podjąć taką Adopcję, zabiorą sobie Deklarację Adopcji, wyłożone przy stoliku z prasą katolicką, którą podczas specjalnej Mszy św. 25.03. o godz. 16.00 złożą przed ołtarzem.

Zachęcam do oglądania wystawy w kościele na temat cyklu rozwoju płodu ludzkiego, uświadamiającej nam, że życie ludzkie zaczyna się już w 1 dniu od chwili poczęcia.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm odbędzie się przed każdą Msza św. W Katedrze katowickiej o godz. 14.00 gromadzi się w tym dniu młodzież na Światowym Dniu Młodzieży.

W poniedziałek 22.03 o godz. 16.00 w kościele będzie spotkanie Rodziców i Dzieci zarówno z klasy II jak i młodszych przygotowujących się do I Komunii św. natomiast o godz. 18.00 również w kościele będzie spotkanie Rodziców i młodzieży z klas III Gimnazjum przygotowujących się do Bierzmowania.

Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek, 26.03 będzie o godz. 16.00. Zwyczajem innych parafii, w piątek, tak jak to było dwa lata temu, odprawimy publiczną Drogę Krzyżową naszymi ulicami. Zaraz po Mszy św. ok. 17.45 wyruszymy z kościoła ul. Wyzwolenia w kierunku Suszca, wejdziemy w ul. Wodną i wrócimy ul. Wyzwolenia do kościoła, gdzie ok. 19.00 odbędzie się Msza św. w int. beatyfikacji Sługi Bożego, Papieża Jana Pawła II. Rozważania Drogi Krzyżowej i Msza św. będą nawiązywały do wspomnienia przypadającej 2 kwietnia 5. rocznicy śmierci Jana Pawła II, co nie byłoby możliwe w tym dniu z racji Wielkiego Piątku.

Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego” a także świec – Paschalików na cele Fundacji Caritas w cenie 6 zł w zakrystii.

Składam serdeczne podziękowanie za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu Rodzinom: Nowoczek, Król i Szymik. Podtrzymajmy ten zwyczaj, że po kolei każda rodzin włącza się w sprzątanie kościoła , jest to wyraz Waszej wiary i świadomości, że kościół parafialny jest naszym wspólnym domem, a jego wystrój i czystość naszą wspólną troską.