Ogłoszenia duszpasterskie – 22.08.2010

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzisiejszą niedzielę odbywa się Pielgrzymka Kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do Matki Bożej Piekarskiej o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla pielgrzymujących Pań i ich rodzin oraz o bezpieczną drogę i powrót a także o pogodę.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na pokrycie kosztów zakupu ręcznie malowanej kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, który zostanie zainstalowany w naszym kościele, bo akurat zbliża się uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

W przyszłą niedzielę 29 sierpnia w naszym Dekanacie w Parafii w Warszowicach jest Odpust Parafialny ku czci Niepokalanego Serca NMP. Suma Odpustowa o godz. 11.00. a Nieszpory Odpustowe o godz. 16.00 . U nas Nieszporów nie będzie.

Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich Parafian na Dożynki Gminne za tydzień, w ostatnią niedzielę sierpnia, które w tym roku organizuje nasze Sołectwo. Gospodarzami Dożynek będą Państwo Przemysława i Wojciech Łakota. Uroczystość rozpocznie się przemarszem z pocztami sztandarowymi i orkiestrą z domu Starostów dożynek z ul. Nierad do kościoła na Mszę św. dziękczynną o godz. – uwaga – 13.00 w naszym kościele Parafialnym. Po Mszy św. odbędzie się uroczysty przemarsz na boisko sportowe przy szkole na imprezy towarzyszące oraz na poczęstunek kołaczem, kawą oraz wiejską grochówką a później odbędzie się festyn – zabawa. Zaprasza się też mieszkańców Kryr, według podziału na cztery części do zgłoszenia się w przyszłym tygodniu do prac porządkowych w celu uprzątnięcia okolic parkingu i sprzątania kościoła z myciem witraży i żyrandoli. Zapraszamy też Młodzież z tych ulic do włączenia się do prac porządkowych.

29 sierpnia, w niedzielę jest wyjazd do Turzy Śląskiej na Noc Pokuty i Wynagrodzenia, autobus odjeżdża z przystanku koło kościoła o godz. 17.45.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Cepok, Gosek i Walczak.