Ogłoszenia duszpasterskie – 23.05.2010

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazanie jej w życie i działalność Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź, Duchu Stworzycielu”.

W katedrze katowickiej o godz. 12.00 Ks. Abp Damian Zimoń, Metropolita Katowicki, odprawi Mszę św. z okazji obchodów Święta Rodzin, w czasie której obecne tam małżeństwa odnowią przyrzeczenie małżeńskie. Na każdej Mszy św. po homilii uczynią to również małżeństwa naszej Parafii.

Kolekta jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji – na organizację letnich grup wakacyjno-rekolekcyjnych, za tydzień kolekta będzie na potrzeby Parafii, a przed kościołem nasze Panie z Zespołu charytatywnego zbiorą pieniądze na ofiary powodzi, zgodnie z apelem naszego Ks. Arcybiskupa .

W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również misyjny Dzień Chorych, a także Dzień Modlitw za katolików W Chinach. Rozpoczyna się też Okres Zwykły w Liturgii.

W środę nie będzie spotkania w ramach Duszpasterstwa Młodzieży, za to zapraszamy Młodzież naszej parafii na Mszę św. w ich intencji w piątek o godz. 19.30. Sprzątanie kościoła trzeba będzie przełożyć na sobotę, lub na godz. 20.30.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, zachęcam do skorzystania z tych Sakramentów tych, którzy jeszcze tego nie uczynili. W tę niedzielę też przypada pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej. Wyjeżdżających do Piekar zapraszam do spowiedzi w piątek od godz. 16.30 by nie musieli stać w kolejkach w Piekarach.

To już ostatni tydzień maja, zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach majowych, zwłaszcza dzieci i młodzież, codziennie o 17.30. Kto jeszcze ani razu nie był na Nabożeństwie Majowym niech choć raz w ciągu tego tygodnia jeszcze przyjdzie!

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Foks, Orlik i Krawczyk.