Ogłoszenia duszpasterskie – 24.07.2011

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzisiejszą niedzielę kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

Dziś też w naszym Dekanacie, w Parafii Św. Jakuba Starszego, Apostoła, w Wiśle Małej Odpust parafialny. Suma Odpustowa o godz. 11.00, Nieszpory o godz. 15.00, u nas Nieszporów nie będzie.

W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców; w związku z tym po każdej Mszy św. będzie udzielane uroczyste błogosławieństwo kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym. Proszę stać przy samochodach, kapłan podejdzie do każdego.

Zachęcam do modlitwy w intencji naszego Parafianina Ks. Wiktora Paszka ze Zgromadzenia Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo, który przebywa w Krakowie a w środę 27.07. obchodzi 80. rocznicę urodzin i w tym miesiącu mija też 55. rocznica jego święceń kapłańskich.

W piątek, 29 lipca jest wyjazd na nocne czuwanie do Turzy Śl. Chętni mogą oczekiwać na autobus ze Suszca o godz. 17.45 na przystanku koło kościoła.

W gablotce i na stronie internetowej naszej Parafii jest informacja w celu zainteresowania się nabożeństwem do Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, jest też podany kontakt, gdzie można prosić o możliwość przyjęcia do swego domu przechodniej Kapliczki Matki Bożej. Gorąco zachęcam do tego Nabożeństwa celem odnowienia duchowości naszych Rodzin w Parafii.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Bankiel, Baron i Paszyna.