Ogłoszenia duszpasterskie – 25.10.2009

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

Dzisiejsza Uroczystość przypomina nam o poświęceniu naszego kościoła parafialnego. Dziękujemy dziś za to, że mamy własną świątynię, blisko naszych domów i że nie musimy daleko chodzić, by korzystać z sakramentów i modlić się. Pamiętajmy też o tym, że także nasze ciała są duchowymi świątyniami, w których mieszka Bóg.

Dzisiejsza kolekta jest na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem będzie można złożyć swoją ofiarę na kwiaty do kościoła na zbliżający się Odpust Parafialny 08 listopada oraz na orkiestrę z Goczałkowic, która uświetni obchody Odpustowe.

Już ostatni tydzień Nabożeństw Różańcowych. Niech każdy pomyśli, czy był choć raz na Różańcu?! Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o 16.15.

W przyszłą niedzielę 01 listopada jest Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie jest to święto zmarłych, jak się błędnie mówi, bo w tym dniu Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały nieba i wskazują nam drogę do świętości, która sami przeszli. Dopiero po południu po ostatniej Mszy świętej ok. 14.20 będą w kościele Nieszpory żałobne a potem procesja na cmentarz i tam Nabożeństwo za Zmarłych ok. 15.15.

Także i u nas słyszy się o bulwersujących przypadkach kradzieży kwiatów z naszego cmentarza. Mimo wszystko módlmy się o opamiętanie dla tych, którzy dopuszczają się świętokradztwa i bezczeszczenia pamięci naszych zmarłych. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych kwiaty na groby warto zanosić dopiero rano, by nie dawać okazji do kradzieży.

Od poniedziałku 02 listopada do soboty 08 listopada zapraszam na czytanie zalecek i Różaniec za Zmarłych zalecanych o 16.30. Zalecki można składać w zakrystii już od dziś. Spowiedź będzie każdego dnia już od 16.00.

Kieruję znowu słowa serdecznego podziękowania w kierunku tych Panów, którzy poświęcili swoja pracę w celu dokończenia posprzątania obejścia probostwa po remoncie dachu probostwa. Niech Dobry Bóg wynagrodzi zainteresowanie i zaangażowanie! Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Janosz, Janosz, Janosz i Budny.