Ogłoszenia duszpasterskie – 27.06.2010

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii.

We wtorek, 29.06, będziemy obchodzić Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu obchodzimy także jubileuszowy „Dies Episcopi” – czyli 25. rocznicę konsekracji Księdza Arcybiskupa Damiana Zimonia, Metropolity Katowickiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu.

Kolekta zbierana w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła zwana „Świętopietrzem”, jest darem wiernych na potrzeby Stolicy Apostolskiej przekazywanym do Kurii, a przez Kurię do Watykanu.

W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

We wtorek, 29.06, odbywa się pielgrzymka ze Suszca na noc czuwania do Turzy Śl., chętni mogą oczekiwać na autobus na przystanku koło kościoła o godz. 17.45.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Mimo wakacji zapraszam dzieci i młodzież do spowiedzi miesięcznej i uczestnictwa we Mszy św., zwłaszcza w I piątek miesiąca. W czwartek i piątek będzie okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży już od godz. 17.00

Obchód chorych będzie w piątek 02.07. po rannej Mszy św. czyli już od godz. 09.00.

W każdy piątek zapraszam na wystawienie i adorację Najświętszego Sakramentu już od godz. 17.00. Jest okazja do prywatnej modlitwy i spowiedzi św.

Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Starajmy się nie tylko nie zapominać w tym czasie o Bogu i praktykach religijnych, zwłaszcza o uczestnictwie we Mszy św. niedzielnej, ale wręcz przeciwnie przez odpoczynek i kontakt z pięknem przyrody odczuć bliskość Boga. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na wypoczynek, by zwrócili się do kierownictwa kolonii i obozów letnich ze sformułowanym na piśmie żądaniem, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Waleczek, Kudła i Strządała.