Ogłoszenia duszpasterskie – 27.12.2009

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ono szczególnym świętem wszystkich rodzin chrześcijańskich. Módlmy się o świętość naszych rodzin.

Jutro, w poniedziałek 28.12, przypada Święto Św. Młodzianków. Z tej racji zapraszam więc na godz. 10.00 wszystkie dzieci naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji, a pół godz. przedtem zapraszam dzieci na adorację u żłóbka. Po Mszy św. wszystkie dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby naszej Parafii. W Nowy Rok kolekta będzie zbierana na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

W ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszam wszystkich Parafian na godz. 16.00 na Mszę św. połączoną z nabożeństwem ekspijacyjno – dziękczynnym połączone ze sprawozdaniem duszpasterskim za rok 2009. Na koniec odśpiewamy hymn dziękczynny: „Ciebie, Boga, wysławiamy”, za który w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W gablotce jest wywieszony plan Kolędy na rok 2009/2010. jest on też w naszej Parafialnej gazetce na Boże Narodzenie. W niedzielę 17.01. będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, którym coś przeszkodzi przyjąć kapłana w zwykłym czasie.

W sobotę, 02 stycznia, organizowany jest wyjazd do Katowic i Strumienia – w planie oglądanie szopek betlejemskich; jednej z największych szopek w Europie, budowanych wewnątrz kościoła, w Bazylice OO. Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach oraz żywej szopki przy Sanktuarium Św. Barbary w Strumieniu. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii do środy, 30 grudnia. Należy podać swój adres i numer PESEL. Koszt przejazdu 20 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 09.00 z parkingu przy kościele.

Serdecznie pragnę podziękować za pracę przy osadzeniu choinek w kościele, a także za pracę przy budowie naszej stajenki, a młodzieży za przyozdobienie tych choinek oraz dzieciom za przyozdobienie najładniejszej, kolorowej choinki przy stajence. Dziękuję Wszystkim Parafianom jak również pocztom sztandarowym za udział w pasterce.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Boryś, Ksiądz i Sinka.