Ogłoszenia duszpasterskie – 29.11.2009

I NIEDZIELA ADWENTU

Dziś, w I Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent jest czasem pokutnym, ale też czasem pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości, stąd po każdej Mszy św. odprawiamy krótkie Nabożeństwo Eucharystyczne jako przebłaganie za grzechy pijaństwa., a wiemy, że i w naszej Parafii ten problem istnieje! Na stoliku została wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązanie, choćby tylko na czas Adwentu.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby naszej Parafii, na pokrycie ogrodzenia siatką terenu za salką. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji – na działalność duszpasterstwa rodzin i funkcjonowanie Domu samotnej matki i dziecka.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam na spowiedź miesięczną: we wtorek od 15.30 – Szkoła Podstawowa a w środę od 15.30 Gimnazjum. Okazja do spowiedzi dla wszystkich pół godziny przed każdą Mszą św.

Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego”, w tym numerze zaczyna się cykl adwentowych artykułów pod hasłem: „Pokażę ci drogę do nieba”, tak zresztą brzmi hasło tegorocznych Rorat. Św. Jan Maria Vianney, Patron tego Roku Kapłańskiego stwierdził, że : w zyciu liczy się tylko to, co prowadzi do nieba”. Poszukiwanie drogi do nieba, to zadanie, nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych, na rozpoczynający się Adwent. Już dziś zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci, na Roraty, codziennie, także we wtorki, o godz. 17.00.

Przypominam i zachęcam do udziału w spotkaniach naszego Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieżowego, w środę po Mszy św. wieczornej.

W zakrystii można nadal nabywać świece wigilijne; małe w cenie 5 zł i duże w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska” .Są też opłatki pakowane po 5 szt.: paczki duże po 5 zł i małe po 3 zł.

Na stoliku są też Archidiecezjalne kalendarze książkowe „Z tej ziemi” na 2010 rok w cenie 20 zł. Mogą służyć, jako prezent dla kogoś z rodziny.

W tym tygodniu po Mszy św. wieczornej można nadal zamawiać intencje Mszalne na rok 2010.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Łazarczyk, Jurga, Orlewicz i Blaut.