Ogłoszenia duszpasterskie – 31.01.2010

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby naszej Parafii. W przyszłą niedzielę kolekta będzie zbierana na potrzeby Archidiecezji – na utrzymanie i działalność diecezjalnych domów rekolekcyjnych.

Po Mszy św. popołudniowej zapraszam wszystkich na adorację przy Żłóbku i wspólne śpiewanie kolęd.

We wtorek, 02 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie nazywanego u nas Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W czasie wszystkich Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. Święto to jest obchodzone w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu będzie zbiórka przed kościołem na Zakony Kontemplacyjne.

W środę, 03.02, we wspomnienie Św. Błażeja będzie udzielane specjalne błogosławieństwo świecami na choroby gardła, a w piątek, 05.02, we wspomnienie Św. Agaty poświęcimy chleb.

W tym tygodniu przypadają: czwartek przed I piątkiem, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentów. Dzieci Szkoły Podstawowej będą miały swoją miesięczną spowiedź w środę od godz. 15.30, a z Gimnazjum w czwartek od 15.00.

W piątek będzie zwyczajowy obchód chorych, jednak ze względu na zmieniony rozkład lekcji w Gimnazjum, rozpocznie się dopiero od godz. 11.00. Chorzy , zanim nadejdzie kapłan, mogą przyjmować posiłek.

We wtorek, po wieczornej Mszy św. zapraszam chętnych do rozbiórki Żłóbka a także dzieci i młodzież do rozbierania dekoracji choinkowych.

Nadal zachęcamy młodzież do naszego Duszpasterstwa Parafialnego, spotkania w środy po wieczornej Mszy św. ok. 17.45.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Morcinek, Stronczek i Szuła.