Ogłoszenia duszpasterskie – 31.07.2011

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, za tydzień będzie kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Jutro, w poniedziałek, rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Na stoliku z prasą będzie wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązania, chociażby na ten jeden miesiąc.

We wtorek, 2 sierpnia, przypada Odpust Porcjunkuli, na pamiątkę małego kościółka w podziemiach Bazyliki Św. Franciszka w Asyżu. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Ojcze nasz i Zdrowaś Mario, będą w stanie łaski lub skorzystają z sakramentu pokuty i przyjmą Komunię św. oraz odmówią modlitwę w intencji Ojca Świętego.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Choć są wakacje zapraszam dzieci i młodzież szkolną do spowiedzi miesięcznej pół godziny przed każdą Mszą św., a także w czwartek od godz. 16.30 i piątek od godz. 16.30 i na adorację Najświętszego Sakramentu od 17.00. Ponawiam apel skierowany do dzieci i młodzieży, by choć raz w tygodniu, oczywiście poza niedzielą, być na Mszy św. Prawda jest taka, że wiele dzieci i młodzieży robi sobie wakacje od Pana Boga, bo w tygodniu w ogóle nie ma ich w kościele.

Odwiedziny chorych w piątek, 05 sierpnia, po rannej Mszy św., od godz. 09.00.

W niedzielę 21 sierpnia, po Uroczystości Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia, odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. Już dziś zapraszam i zachęcam do jak najliczniejszego udziału w tej pielgrzymce.

Zachęcam do składania ofiar do skarbonki Radia Maryja, która została odnowiona po rabunku na początku lipca zeszłego roku. Radio Maryja jest jedyną radiostacją, która chorym i starszym umożliwia regularny udział w codziennej Mszy św., różańcu i innych nabożeństwach, a najbardziej krytykują je ci, którzy go nie słuchają.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Dajka, Smorzik i Wróbel.