Ogłoszenia duszpasterskie – 6.12.2009

II NIEDZIELA ADWENTU

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby Archidiecezji – na działalność duszpasterstwa rodzin i funkcjonowanie Domu samotnej matki i dziecka. Za tydzień kolekta na potrzeby Parafii, natomiast przed kościołem po Mszach św. odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dziś też modlimy się szczególnie za Kościół na Wschodzie.

Duszpasterstwo Młodzieżowe naszej Parafii organizuje zbiórkę darów rzeczowych, by przygotować pomoc przedświąteczną dla najbardziej potrzebujących. Zbiórka zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę – 13 grudnia. Przed każdą Mszą świętą na placu kościelnym młodzież będzie zbierała trwałą żywność: makarony, kasze, ryże, mąkę, cukier, itp., a także słodycze, środki czystości, które zostaną przekazane potrzebującym rodzinom naszej Parafii. Nie bądźmy obojętni na potrzeby naszych bliźnich. Włączmy się do tej akcji, przynosząc ze sobą choć jeden symboliczny produkt.

Na stoliku została wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązanie, choćby tylko na czas Adwentu.

Nadal zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci, na Roraty, codziennie, także we wtorki, o godz. 17.00. W tym tygodniu, we wtorek, z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, Rorat nie będzie, zapraszam jednak wszystkich, także i dzieci na Mszę św. o 08.00 lub o 17.00.

Przypominam i zachęcam do udziału w spotkaniach naszego Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieżowego, w środę po drugiej Mszy św. wieczornej, ok. 18.45.

W tym tygodniu przypada II czwartek miesiąca. W tym dniu ma miejsce comiesięczne spotkanie kapłanów naszego dekanatu, tym razem w Parafii Św. Katarzyny w Pielgrzymowicach, połączone z konferencją ascetyczną, adoracją Najświętszego Sakramentu i okazją do spowiedzi.

Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego”, w nim kolejny odcinek z cyklu poszukiwań drogi do nieba, co jest też tematyką tegorocznych Rorat.

W zakrystii można nadal nabywać świece wigilijne; małe w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska” . Są też opłatki pakowane po 5 szt.: paczki duże po 5 zł i małe po 3 zł.

Dokończono prac związanych z instalacją odgromową na probostwie, za co składam serdeczne podziękowanie P. Dariuszowi Musiolik, a Prezesowi Firmy Komplex ze Suszca dziękuję za użyczenie wysięgnika do tej pracy i P. Szlachta za jego obsługę. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Paszek, Kudła i Sinka.