Pielgrzymka do Kalwaryjskiej Matki

Dzieci Pierwszokomunijne wraz z Rodzicami, panią Katechetką i ks. Proboszczem pielgrzymowały w tym roku do Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym świętym miejscu wysłuchali pięknej opowieści o wizytach Karola Wojtyły, który odwiedzał tę świątynię już jako dziewięcioletni chłopiec, a później jako kapłan, biskup, kardynał i papież. To tam zawierzył całe swoje życie Maryi i dlatego tak pięknie zrealizował swoje powołanie. Wsparty orędownictwem Matki Bożej mądrze kierował całym Kościołem i pokazał wszystkim jak można osiągnąć świętość. W uroczystej Eucharystii i my prosiliśmy o potrzebne łaski, aby każdy z nas podobnie otworzył się na działanie Bożej łaski. Po smacznym obiedzie, w pięknym majowym słońcu podziwialiśmy kalwaryjskie dróżki, a następnie ruszyliśmy do miejsca urodzenia św. Jana Pawła II – do Wadowic. Tam przy chrzcielnicy, przy której małego Karola ochrzczono, wypraszaliśmy w Koronce Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Po krótkim zwiedzaniu i degustacji pysznych kremówek ruszyliśmy w drogę powrotną do Kryr. Bóg zapłać wszystkim za zorganizowanie i głębokie przeżycie tego dziękczynnego pielgrzymowania.

Więcej zdjęć można zobaczyć w Galerii.