Pielgrzymka Twardzieli

TYLKO TWARDZIELE
                    SŁUŻĄ W KOŚCIELE
Takie hasło pojawiło się na pielgrzymce ministrantów do naszej Archikatedry. Kilka tysięcy chłopców przyjechało do Katowic, aby dziękować Bogu za wakacje, które się kończą, i modlić się o dobry nowy rok szkolny. Uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Marek Szkudło, który dziękował ministrantom za ich służbę, za otwarcie na przynaglenia Ducha Świętego i codziennie podejmowany trud.
W czasie Mszy św. bp Marek przyjął również nowych ministrantów do grona parafialnych ceremoniarzy liturgicznych. Po Liturgii ministranci mogli wziąć udział w zawodach sportowych, które dla nich poprowadzili prawdziwi sportowcy i trenerzy z międzyparafialnego katolickiego klubu sportowego „Gloria”. Na zwycięzców czekały puchary i nagrody rzeczowe. Była to również okazja do spotkania się ze znajomymi, których poznali na rekolekcjach. Cieszy fakt, że w tym roku na rekolekcje wyjechała… połowa ministrantów z Kryr! Martwi, że jest ich niestety tylko garstka. Czyżby w Kryrach było tylko 10 twardzieli?

Nowy Rok Szkolny, to nowa szansa dla wszystkich, aby przynajmniej spróbować.
Zapraszam na zbiórkę
w sobotę o godz. 9.00 w kościele.Tutaj można obejrzeć więcej zdjęć
i poszukać na nich naszych ministrantów…