Pielgrzymkowe plany…

PROPONOWANY PROGRAM:

DZIEŃ I: niedziela 24.06.2018
KRYRY, MORAWSKI KRAS, BRNO
7.30  Msza św. niedzielna w parafii św. Karola Boromeusza w Kryrach.
Przejazd do Jaskini Punkewni w Morawskim Krasie. Są to najwspanialsze jaskinie Morawskiego Krasu. Leżą dwa kilometry od Skalnego Młyna i są dostępne dzięki wejściu w ścianie kanionu krasowego Pustý žleb. W planach: zejście na dno przepaści Macocha i spływ łódeczkami na podziemnej rzeczce Punkvi. Można zerknąć:
Zwiedzanie miasta Brno – największego miasta Moraw, z piękną starówką. Brno ze względu na swoje piękno nazywa się Małym Wiedniem. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ II: poniedziałek 25.06.2018
WIEDEŃ, MARIA SCHUTZ, MARIAZELL
Śniadanie. Przejazd do Wiednia i zwiedzanie Metropolii europejskiej klasy. Przejazd na Kahlenberg i Msza św. Przejazd do pięknie położonego w Alpach sanktuarium maryjnego w Maria Schutz i Semmering, następnie do opactwa cystersów w Neuberg an der Murz. Przyjazd do Mariazell i zwiedzanie najważniejszego miejsca pielgrzymek w Austrii, założonego w 1157 r. Bazylika z Cudowną Figurką, całoroczna szopka mechaniczna, Droga Krzyżowa – przykład sztuki ludowej, Muzeum Opactwa Benedyktynów. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ III: wtorek 26.06.2018
ZELL AM SEE, ABSAM, przełęcz BRENER
Śniadanie. Przejazd do Zell am See, pięknie położonego miasta na zachodnim brzegu Zellersee.  Zwiedzanie: Kościół św. Hipolita, Zamek Rosenberg (obecnie ratusz), spacer po okolicy. Przejazd w okolice Insbrucka do Absam. Uważa się je za drugie, po Gwadelupie, gdzie Maryja w cudowny sposób zostawiła swój wizerunek, nieuczyniony ludzką ręką. Przejazd przez przełęcz Brener do północnych Włoch. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ IV: środa 27.06.18
WŁOCHY, SZWAJCARIA, LUGANO, LOCARNO
Śniadanie. Przejazd do miasta Lugano, w kantonie TICINO, w południowo-wschodniej Szwajacarii. Zwiedzanie: Katedra św. Wawrzyńca, odpoczynek nad jeziorem Lugano, które łączy jeziora Maggiore i Como. Następnie przejazd do Locarno, w kantonie nad jeziorem Maggiore. Zwiedzanie: Sanktuarium Madonna del Sasso. Kościół Chiesa San Francesco, Kościół Chiesa Santa Maria Assunta, Zamek Castello Visconteo. Powrót do Włoch. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ V: czwartek 28.06.18
MEDIOLAN i ŚW. KAROL BOROMEUSZ
Śniadanie. Przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie Katedry z grobem św. Karola Boromeusza – jednej z najbardziej znanych budowli we Włoszech, w Europie i na świecie. Kościół Santa Maria delle Grazie z najsłynniejszym ściennym malowidłem świata Ostatnią Wieczerzą Leonarda da Vinci. Spacer po starym mieście: teatr La Scala, bulwar wiodący do ceglanego Zamku Sforzów, reprezentacyjny Pasaż Wiktora Emanuela II, Pinakoteka Brera, Dzielnica mody, Via Montenapoleone, Kościół św. Ambrożego, w którym znajdują się relikwie patrona miasta. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ VI: piątek 29.06.18
TRYDENT, AUSTRIA, CZECHY, powrót do Polski.
Śniadanie. Przejazd do Trydentu, gdzie w latach 1545-1563 odbywał się słynny sobór. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, Bazylika, fontanna Neptuna z XVIII wieku, Santa Maria Maggiore, Zamek Buonconsiglio. Przejazd do Polski. Powrót w późnych godzinach nocnych.

ZAPEWNIAMY: Przejazd autokarem lux, 5 noclegów, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, opiekę pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW.

CENA: 1100 PLN/os + 100 euro/os (przy grupie 45 osób płacących)
+ opłata na wstępy.

Organizator: Ks. Władysław Kolorz
Duszpasterz Pielgrzymkowy Archidiecezji Katowice;
Biuro Podróży ,,Abraksas’’ ul. Stawowa 3/2, 40-095 Katowice;
tel./fax: 032 2068502, 032 2068562, 501-771-782;
e-mail:  info.abraksas@interia.pl

Zapisy (wraz z wpłatą zaliczki 200 PLN/os)
u Pani Grażyny Gruszki.