Powitanie Księdza Proboszcza Krzysztofa Kmaka

19 lutego br. nasza wspólnota parafialna przeżywała niecodzienną uroczystość. Tego dnia obowiązki pasterza parafii przyjął ks. dr Krzysztof Kmak. W obrzędzie wprowadzenia nowego proboszcza uczestniczyli licznie zgromadzeni parafianie i goście.
Po uroczystym wprowadzeniu i odczytaniu dekretu nominacyjnego Notariusz Kurii Metropolitalnej w Katowicach, ksiądz Przemysław Słaboń, dokonał symbolicznego przekazania kluczy do kościoła nowemu proboszczowi, by ten – jako nauczyciel, kapłan i pasterz wszystkich wiernych powierzonych jego pasterskiej trosce – kierował i zarządzał parafią jako niezmordowany pracownik w winnicy Pańskiej.

W imieniu parafian Księdza Proboszcza przywitali przedstawiciele dzieci i młodzieży oraz rady parafialnej. Nie zabrakło również podziękowań dla księdza Antoniego Bubalika, który przez minione 3 miesiące troszczył się o życie duchowe naszej parafii.