Rekolekcje Wielkopostne

misjonarzW dniach 19-23 marca przeżywaliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Prowadził je Ojciec Jerzy Bzdyl ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Katowicach. Wygłoszone nauki oparł na dziesięciu przykazaniach Bożych i przykazaniu miłości Boga i bliźniego. Przede wszystkim jednak głosił naukę krzyża. Uświadomił nam, jak wiele mówi dziś krzyż Chrystusa do Kościoła w Kryrach, do każdego z nas. Poza naukami ogólnymi w czasie Mszy Świętych Ojciec Rekolekcjonista spotykał się na naukach stanowych z młodzieżą, mężczyznami i kobietami naszej parafii. Na osobne spotkania, połączone z okazją do spowiedzi świętej, przychodziły dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież naszego gimnazjum. W ostatnim dniu rekolekcji w czasie każdej Mszy Świętej Ojciec Misjonarz udzielał uroczystego błogosławieństwa krzyżem misyjnym. Wdzięczni za wygłoszone do nas Słowo Boże, pamiętajmy w modlitwach o Ojcu Rekolekcjoniście. Zdjęcia z rekolekcji można zobaczyć w galerii.