Rekolekcje wielkopostne

W dniach 1-5 kwietnia przeżywaliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Głosił je dla nas Ksiądz Władysław Kolorz, Duszpasterz Pielgrzymów Archidiecezji Katowickiej. Głosząc nam Słowo Boże, przygotowywał nas do radosnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz obchodów 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie.

Wskazał nam, jak ważną sprawą jest modlitwa za kapłanów, objął modlitwą każdą sferę naszego życia. Powierzył nas Bogu w modlitwie uzdrowienia. Przypomniał, jak ważną Osobą w naszym życiu jest Duch Święty, którego przyjęliśmy w sakramencie bierzmowania, dzięki któremu mamy być świadkami Boga w świecie i odważnie wyznawać swoją wiarę.

W dniach 3-5 kwietnia prowadzone były także rekolekcje szkolne. Nie zabrakło modlitwy i śpiewu, ciekawych historii. Najważniejsze jednak były sakramenty: pokuty i pojednania oraz Eucharystii.

Wdzięczni za ten czas refleksji nad naszym życiem, nad naszą wiarą, obiecujemy modlitwę i intencji Księdza Rekolekcjonisty, aby siane przez niego ziarna Słowa Bożego wydawały stukrotne plony.