Rekolekcje Wielkopostne

Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy (1J 1, 8).
Te słowa św. Jana były mottem naszych parafialnych i szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych, które prowadził ks. dr Piotr Krupa – Misjonarz Świętej Rodziny, pracujący na co dzień jako Ekonom w Poznaniu.

Rekolekcjonista w bardzo konkretnych i życiowych kazaniach oraz naukach stanowych ukazał nam konieczność zatrzymania się w pośpiechu codzienności i nieustannej pracy nad wrażliwością naszych sumień. W oparciu o Boże przykazania przypomniał, co należy czynić, aby kroczyć właściwymi ścieżkami i dobrze realizować swoje życiowe powołanie – Kobiety, Żony i Matki lub Mężczyzny, Męża i Ojca. Przypomniał także dzieciom i młodzieży, jak ważne są nasze codzienne małe wybory, które ostatecznie decydują o relacji do Pana Boga i drugiego człowieka.

W ostatnim dniu, w Nabożeństwie do Świętej Rodziny, ks. Piotr modlił się za rodziny naszej parafii i wypraszał dla nich potrzebne łaski za wstawiennictwem Matki Bożej i św. Józefa. Udzielił nam także specjalnego błogosławieństwa Krzyżem Misyjnym.Bóg zapłać ks. Piotrowi za ten podarowany naszej parafii czas, za wygłoszone Słowo, za posługę w konfesjonale i za świadectwo kapłańskiego życia. Bóg zapłać tym parafianom, którzy dobrze wykorzystali ten święty czas i licznie gromadzili się w kościele.

Obyśmy dzięki tym ćwiczeniom duchowym głęboko i owocnie przeżyli zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Dopełnieniem rekolekcji była droga krzyżowa ulicami Kryr, którą w tym roku zakończyliśmy na parafialnym cmentarzu. Tam, przy grobach naszych bliskich zmarłych, ofiarowaliśmy za nich łaskę odpustu zupełnego. Bóg zapłać tym, którzy nie przestraszyli się nieco ekstremalnych warunków pogodowych i licznie wzięli udział w tym nabożeństwie, słuchając oryginalnych rozważań Patrona naszej parafii – św. Karola Boromeusza.