Różaniec do granic – 7.10.2017

Celem tej akcji jest otoczenie Polski różańcem i wybłaganie u Boga nawrócenia Polaków, a także innych narodów. Modlitwa różańcowa na granicach jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie różańca, które wyraziła 140 lat temu w Gietrzwałdzie, a następnie w Fatimie. Na modlitwę „Różaniec do granic” zaproszeni są wszyscy ludzie dobrej woli, którym leży na sercu dobro Polski. 7 października o godzinie 11.00 w jednym z 319 kościołów „stacyjnych”, rozmieszczonych wokół granicy Polski, można stanąć razem z wiernymi i wziąć udział w tym wydarzeniu poprzez Eucharystię oraz nabożeństwo maryjne, które zostało przygotowane przez Komisję Kultu Bożego i Dyscyplinę Sakramentów Episkopatu Polski specjalnie na to wydarzenie. O godz. 13.00 będzie wymarsz w kierunku fizycznej granicy Polski.
Kościołem „stacyjnym” Archidiecezji Katowickiej jest
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śl.