Wizytacja Kanoniczna

2011-11-04_2882W dniach od 4. do 6. listopada w naszej parafii przeżywaliśmy wizytację kanoniczną, którą przeprowadził Ksiądz Biskup Gerard Bernacki.

Na program wizytacji składały się różne wydarzenia. W piątek nastąpił ingres Księdza  Biskupa do kościoła i  Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży naszej Parafii. Także w piątek odbyło się spotkanie z nauczycielami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz Gimnazjum Publicznego w Kryrach oraz spotkanie z młodzieżą.

W sobotę Ksiądz Biskup odprawił Mszę świętą w intencji osób chorych i starszych, w czasie której udzielił sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy świętej na probostwie spotkał się z radą parafialną oraz katechetkami, organistami i zespołem charytatywnym Parafii. Po południu odwiedził osoby w podeszłym wieku i jedną rodzinę naszej Parafii. W kościele miało miejsce spotkanie z rodzinami z małymi dziećmi, którym zostało udzielone specjalne błogosławieństwo. Na spotkaniu obecni byli także ministranci oraz grupa Dzieci Maryi.

W niedzielę przeżywaliśmy w naszej Parafii odpust ku czci naszego Patrona – św. Karola Boromeusza. Ksiądz Biskup odprawił sumę odpustową, a na wszystkich Mszach wygłosił kazania. Zdjęcia z ingresu biskupa i bierzmowania, a także z odpustu można zobaczyć w galerii.