Zaproszenia

CENA:  2290 PLN + 390 EURO

PROPONOWANY PROGRAM:

DZIEŃ I: 20.06SOBOTAMSZA ŚW. PRZED WYJAZDEM NA LOTNISKO
Wylot z Polski i przelot do LIZBONY. Przejazd do FATIMY. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Główny Plac Sanktuarium. Wieczorny Różaniec i Procesja Światła (godz. 21.30). Nocleg.

DZIEŃ II: 21.06NIEDZIELAMSZA ŚW. W FATIMIE
Śniadanie. FATIMA. Zwiedzanie: Bazylika Matki Boskiej Różańcowej (m.in. ołtarz przedstawiający scenę objawienia się Matki Boskiej trójce pastuszków: Łucji, Franciszkowi, Hiacyncie oraz miejsca ich spoczynku). Przejazd do BATALHII do Klasztoru Santa Maria da Vitoria, pochodzącego z XIV wieku (arcydzieło portugalskiego gotyku, uznane przez UNESCO za światowe dziedzictwo kultury). Przejazd do XII wiecznego opactwa cystersów w ALCOBACA (wspaniała gotycka katedra). Obiadokolacja. Nabożeństwo i procesja ze świecami w Fatimie (godz. 21.30). Nocleg.

DZIEŃ III: 22.06PONIEDZIAŁEKMSZA ŚW. W FATIMIE
Śniadanie. FATIMA. Zwiedzanie: Dom Matki Bożej z Góry Karmel, Wystawa Światło i Pokój, Mur Berliński, Pomnik NSPJ. Bazylika Trójcy Przenajświętszej. Kaplica Najśw. Sakramentu i Pomniki Papieży. Domus Pacis. Przejazd do TOMAR (zespół klasztorny Convento de Cristo, położony wśród ogrodów – szczytowe osiągnięcie architektury czasów wojskowej, religijnej i kolonialnej potęgi Portugalii). Tutaj miał swą siedzibę Zakon Templariuszy i późniejszy Zakon Rycerzy Chrystusowych. Powrót do FATIMY, obiadokolacja. Wieczorny Różaniec i Procesja Światła (godz. 21.30). Nocleg.

DZIEŃ IV: 23.06WTOREKMSZA ŚW. W FATIMIE
Rano Msza św., śniadanie i wyjazd do ALJUSTREL (Węgierska Droga Krzyżowa, miejsca objawień Anioła, rodzinne domy pastuszków). Przejazd do NAZARE (zabytkowy kościół Nossa Senhora de Nazare – miejsce modlitw władców portugalskich, sławnych podróżników – Vasco da Gama, Pedro Alvarez Cabral oraz św. Franciszka Ksawerego). Odpoczynek na plaży nad oceanem. Powrót do FATIMY, obiadokolacja. Nabożeństwo i procesja ze świecami w Fatimie (godz. 21.30). Nocleg.

DZIEŃ V: 24.06ŚRODAMSZA ŚW. W FATIMIE
Rano Msza św., śniadanie i wyjazd do BRAGI. Sanktuarium BOM JESUS (kościół i prowadzące do niego schody symbolizują duchową wędrówkę do nieba i stanowią religijny symbol Portugalii). Przejazd do SANTIAGO DE CAMPOSTELLA. Zwiedzanie: Katedra, zespół zabytkowy starego miasta, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, klasztory. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ VI: 25.06  – CZWARTEK  – MSZA ŚW. W SANTIAGO DE COMPOSTELLA
Śniadanie. Przejazd do CABO FINISTERRE (albo po galicyjsku Cabo Fisterra – taka jest oficjalna nazwa tego niewielkiego przylądka – w dosłownym tłumaczeniu „koniec ziemi”). Przejazd do PORTO. Zwiedzanie: Charakterystyczna wieża kościoła Clerigos, rejs stateczkiem oraz zwiedzenie piwnic ze słynnym winem Porto. Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Porto.

DZIEŃ VII: 26.06  – PIĄTEK  – MSZA ŚW. W COIMBRZE
Śniadanie. Przejazd do COIMBRY (historyczna stolica Portugalii, w której przez długi czas rodziły się portugalskie państwo i tożsamość narodowa. Miasto słynie z założonego w 1290 roku uniwersytetu oraz z pobytu Siostry Łucji. Przejazd do OBIDOS (najstarsze zachowane miasto wewnątrz murów miejskich z XIV wieku). Następnie odwiedzimy miejscowość SINTRA (z zabytkowymi pałacami, otoczona zalesionymi wzniesieniami). Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Lizbony.

DZIEŃ VIII: 27.06  – SOBOTA  – MSZA ŚW. W PLENERZE
Śniadanie. Przejazd do CABO DA ROCA (najbardziej na zachód wysunięte miejsce w Europie). Odpoczynek nad oceanem. Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Lizbony.

DZIEŃ IX: 28.06  – NIEDZIELA  – MSZA W SANKTUARIUM NARODOWYM CRISTO REI
Śniadanie. LIZBONA. Zwiedzanie: zamek św. Jerzego, dzielnica Alfama, dzielnica Belem – klasztor Hieronimitów, przyklasztorny Kościół Matki Bożej z Betlejem (grób Vasco da Gamy). Krużganki wokół  klasztornego dziedzińca uznawane za jedne z najpiękniejszych w Portugalii. Samolot Fairey III-F D. Pomnik wielkich odkryć geograficznych, Wieża Betlejemska. Największe w Europie Oceanarium mieszczące się na terenie Parku Narodowego. Katedra Se i Kościół św. Antoniego (św. Antoni urodził się w Lizbonie). Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Lizbony.

DZIEŃ X: 29.06  – PONIEDZIAŁEK
Śniadanie. Wylot do Polski.

ZAPEWNIAMY:

• Transport na lotnisko i przelot samolotem
  • 9 noclegów Hotele 3***
  • 9 śniadań, 9 obiadokolacji