OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.10.2019

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
13 października 2019 r.
XIX DZIEŃ PAPIESKI

• Dziś świętujemy XIX Dzień Papieski. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem odbędzie się tradycyjna zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe.
  • Zachęcam także do wytrwałej modlitwy różańcowej w kolejnym tygodniu października. Różaniec odprawiamy o godz. 17.15 (w sobotę o 16.15, w niedzielę o 14.20). Prowadzą go dzieci, młodzież oraz grupy parafialne wg ustalonego planu, który jest wywieszony w gablotce i podany na stronie internetowej. Przypominam, że za publiczne, wspólne odmówienie tej modlitwy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W poniedziałek obchodzimy dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielom składamy serdeczne życzenia! Zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. za zmarłych nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów.
  • We wtorek przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, w środę uroczystość św. Jadwigi Śląskiej oraz 41 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, a w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego. W piątek obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty oraz III piątek miesiąca – gorliwie prośmy więc o Boże Miłosierdzie.
  • W sobotę zapraszam na godz. 9.30 Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy ołtarzu, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, rozpoczynająca tydzień misyjny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby misji, a pod kościołem Dzieci Maryi przeprowadzą specjalną akcję na pomoc Kościołowi w Chinach. Szczegóły na plakacie w gablotce. W tym dniu odbędzie się również tradycyjnie liczenie wiernych.
  • Wójt Gminy Suszec informuje, że w sobotę, 19.10, Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów będzie wyjątkowo czynny w godz. 14.00 – 18.00.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o sztuce inspirowanej wiarą oraz o aktualności myśli kanonizowanego kard. Newmana. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Wilczek, Pająk i Matyjaszczyk.