ZAPROSZENIE ARCYBISKUPA

ZAPROSZENIE ARCYBISKUPA METROPOLITY KATOWICKIEGO
NA DZIEŃ WSPÓLNOTY RUCHU „ŚWIATŁO-ŻYCIE”

Bracia i Siostry! Drodzy Członkowie Ruchu „Światło-Życie”!

Czas wakacji i urlopów był dla nas wielkim darem Pana Boga. Dokonało się w nim dużo dobra, wielu z Was uczestniczyło w rekolekcjach i wakacyjnych dniach formacji. Te wyjątkowe spotkania pozwoliły z pewnością umocnić wiarę, pogłębić świadomość Kościoła i doświadczyć Bożej łaski.

W związku z tym zapraszam wszystkich Oazowiczów na powakacyjny dzień wspólnoty Ruchu „Światło-Życie”, który odbędzie się 3 września. Serdecznie zapraszam wszystkich kapłanów prowadzących w tym roku oazy i związanych z Ruchem Światło-Życie, diakonów, kleryków, animatorów i uczestników oaz młodzieżowych, rekolekcji Domowego Kościoła, a także uczestników Oaz Dzieci Bożych. Nasze świętowanie rozpoczniemy wspólną Eucharystią w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 14:00.

Po Mszy św. Radio eM i „Gość Niedzielny” zapraszają na koncert uwielbienia „Muzyka przez duże eM”. Odbędzie się on na deptaku przy Wydziale Teologicznym UŚ. Wystąpią: God`s Property, Dobre Ludzie, oraz Nie ma Go tu z Kubą Blycharzem, twórcą hymnu Światowych Dni Młodzieży. Początek o godzinie 16:00. Będzie to dobra okazja, by podczas koncertu raz jeszcze spotkać się z tymi, którzy tworzyli rekolekcyjne wspólnoty podczas wakacyjnych wyjazdów.

Z radością oczekuję na wspólne spotkanie w katedrze i powierzam Was wszystkich Niepokalanej Jutrzence Wolności.

Na drogę do katedry, a także wszystkim uczestnikom dzisiejszej Eucharystii błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

† Wiktor Skworc
Metropolita Katowicki

Katowice, 18 sierpnia 2017 r.