OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.03.2020

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
1 marca 2020 r.

• Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Niedziela Trzeźwości. Obok prasy katolickiej wyłożono już Parafialną Księgę Trzeźwości, do której można wpisać swoje zobowiązania. Kolekta tradycyjnie będzie naszą jałmużną postną przekazywaną do Kurii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w wygłoszą do nas ks. Wiesław Waldon SDS i ks. Kazimierz Musioł.
  • Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed tym nabożeństwem, można składać w  zakrystii. Wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową i spełnią zwykłe warunki, mogą uzyskać odpust zupełny.
  • W tym tygodniu w środę przypada święto św. Kazimierza Królewicza oraz I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach odprawimy w parafii tzw. 40-godzinne nabożeństwo, czyli całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.00 i będzie trwać do Mszy św. wieczornej. Postarajmy się znaleźć czas na tę osobistą modlitwę, prośmy o dobre przeżycie Wielkiego Postu. W sobotę wyjątkowo nie będzie spotkań Ministrantów i Dzieci Maryi.
  • Okazja do Spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dodatkowo dla dzieci i młodzieży w czwartek i piątek od godz. 16.00.
  • Chorych i starszych parafian odwiedzimy 6 marca od godziny 9.00.
  • Również w piątek, 6 marca, o godz. 17.30 odbędzie się ważne spotkanie przed parafialną pielgrzymką do Fatimy. Obecność obowiązkowa.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, odbędzie się też zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Proszę Zespół Charytatywny o jej przeprowadzenie i z góry Paniom dziękuję.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. magnes z myślami Prymasa Tysiąclecia, a także początek rekolekcji z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Jest także L’Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych (w cenie 3 zł), czasopisma misyjne i nasz Karolowy Periodyk.
  • Wójt Gminy Suszec informuje, że w trakcie przeglądów kominiarskich będzie przeprowadzona inwentaryzacja urządzeń grzewczych. Szczegóły na plakacie w Gablotce.
  • Najlepszym Ministrantem w lutym był Wiktor Piszczek – gratulujemy!
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Szymoszek, Bednarek, Harazin i Kałuża. Dziękuję również za wykarczowanie korzeni drzew na cmentarzu oraz uporządkowanie terenu – wywiezienie gruzu i przywiezienie ziemi.