Zaproszenia

i niepełnosprawnych na Jasnej Górze
odbędzie się we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych
tj. wtorek 6 lipca br.
Z racji trwającej epidemii, rekomendujemy, aby osoby chore
i niepełnosprawne uczestniczyły w pielgrzymce duchowo w jedności
z reprezentantami wspólnoty obecnymi na Jasnej Górze.
TVP 3 w tym dniu o godz. 11 będzie transmitować Mszę św.
z kaplicy Cudownego Obrazu.
Przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi bp Romuald Kamiński,
przewodniczący Zespołu KEP ds. duszpasterstwa służby zdrowa.

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. odbędzie się
w niedzielę 22 sierpnia od godz. 8.30.
Homilię wygłosi bp toruński Wiesław Śmigiel,
przewodniczący Rady KEP ds. Rodziny.

IV kolejową pielgrzymkę osób chorych, seniorów i ich rodzin
do Lourdes zaplanowano w dn. 8–16 września 2022 r.
Szczegóły organizacyjne podamy po letnich wakacjach.

PIELGRZYMKA NA LITWĘ

TERMIN: 11-14.11.2021

PROPONOWANY PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ I:
Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Sejn, zwiedzanie ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”, spacer po mieście, sanktuarium Matki Boskiej Sejnańskiej.  Obiadokolacja. Nocleg w Polsce.

DZIEŃ II:
Śniadanie. Przekroczenie granicy w Ogrodnikach. Przyjazd do Druskiennik – zwiedzanie miasta. Przejazd do Trok, zwiedzanie miasta – dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego, Zamek Warowny, Kościół Farny, ruiny  klasztoru Benedyktynów. Ponary – miejsce kaźni. Następnie zwiedzanie Wilna m.in.: Góra Trzykrzyska, Kościół św. Piotra i Pawła, Stare Miasto, Ostra Brama, Cerkiew św. Ducha, Klasztor Bazylianów z celą Konrada, zespół gmachów Uniwersytetu Wileńskiego, Katedra św. Stanisława.   Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ IV:
Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Wilna: Ostra Brama, Kościół św. Piotra i Pawła, Klasztor św. Trójcy, Klasztor św. Ducha, Zaułek Bernardyński z domem Mickiewicza, Uniwersytet Wileński. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ III:
Śniadanie. Zwiedzanie Wilna- zwiedzanie: Katedra św. Stanisława, Cmentarz na Rossie, Wzgórze Giedymina, Katedra, Spacer po starówce. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ V:
Śniadanie. Przejazd do Kowna zwiedzanie: ruiny zamku, archikatedra śś. Piotra i Pawła, Zespół klasztorny bernardynów, ratusz, Kościół św. Michała Archanioła. Przyjazd do domu w późnych godzinach wieczornych.

ZAPEWNIAMY:

• Przejazd autokarem
  • 4 noclegi
  • 4 śniadania, 4 obiadokolacje
  • Ubezpieczenie KL i NNW+covid-19
  • Opieka pilota/przewodnika
  • Opłaty parkingowe

CENA: 1050,00 PLN/os przy 30 osobach płacących
                890,00 PLN/os przy 40 osobach płacących
                790,00 PLN/os przy 50 osobach płacących

Na bilety wstępu i realizacje programu należy zabrać 50zl/os, które zbiera pilot w dniu wyjazdu.

Zapisy i więcej szczegółów – u Pani Grażyny Gruszka.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo modyfikacji programu w przypadku złej pogody lub innych  przyczyn zaistniałych nie z winy organizatora.

Biuro Podróży ,, Abraksas ” ul. Stawowa 3/2 Katowice 40-095