Zaproszenia

Jubileusze małżeńskie będziemy świętować w katedrze w niedzielę 22 maja o godz. 14. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym. Chętnych jubilatów prosimy o zgłaszanie się przez stronę: https://rodzina.archidiecezjakatowicka.pl/wazne/66-jubileusze-malzenskie-2022. Do udziału w Mszy św. zapraszamy dekanalnych duszpasterzy rodzin.

XV Metropolitalnego Święta Rodziny odbędzie się w dn. 22 maja–5 czerwca pod hasłem: „Rodzina – źródło pokoju”. Szczegółowy program na stronie: http://www.swieto-rodziny.pl/program.html.

X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 4 czerwca. Poprzedzi ją II Ogólnopolski Kongres Różańcowy. Zapraszamy do licznego udziału w pielgrzymce, która w tym roku będzie miała wyjątkowo dziękczynny oraz misyjny charakter. Szczegóły na plakacie w załączniku nr 2 oraz na stronie internetowej: rozaniec.katowicka.pl/.

Doroczna pielgrzymka dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych do katedry odbędzie się w niedzielę 12 czerwca pod hasłem: „Święty Michale Archaniele, czuwaj nade mną w Kościele”. Początek o godz. 13.30, zakończenie ok. 16.45. W celach organizacyjnych prosimy o zgłoszenie grupy i podanie przybliżonej ilości dzieci na adres: katechetyczny@katowicka.pl  do dnia 3 czerwca. Szczegóły na stronie Wydziału Katechetycznego – www.wk.archidiecezjakatowicka.pl.

PIELGRZYMKA SZLAKIEM RENESANSU
TERMIN:   19.08 – 21.08.2022
PROPONOWANY PROGRAM:

DZIEŃ I :

Wyjazd. Po drodze zatrzymamy się w Baranowie Sandomierskim gdzie zobaczymy Zamek Leszczyńskich, często nazywany „Małym Wawelem”, należący do najpiękniejszych zamków i rezydencji manierystycznych w Polsce. Zabytkowy układ urbanistyczny miasta cieszy oko  stanowiąc ślad przeszłości. Następnie przejazd do Sandomierza i zwiedzanie miasta: Brama Opatowska, Kościół Św. Ducha,  Rynek, Ratusz, Dom Długosz, Katedra, ulica Mariacka, Spichlerz, Zamek, Dworek Skorupskich, Cmentarz Katedralny. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II :
Śniadanie. Przejazd do  Kazimierza i zwiedzanie: Kamienica Celejowska, Muzeum Sztuki Złotniczej, Muzeum Przyrodnicze oraz Dom Kuncewiczów – rynek, Kościół Św. Anny, Klasztor Reformatorów, ulica Senatorska, Baszta, Ruiny Zamku. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ III:
Śniadanie. Następnie przejazd do Puław i zwiedzanie miasta: Pałac Czartoryskich, Świątynia Sybilli, Domek Gotycki, Domek Chiński, Kościół Wniebowzięcia NMP, Domek Żółty, Willa „Kruszyna”. Powrót do domu w późnych godzinach wieczornych.

ZAPEWNIAMY:

• Przejazd autokarem lux
  • Opieka pilota/przewodnika
  • 2 noclegi
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje

CENA: 650,00 PLN/os przy 40 osobach płacących.

Na bilety wstępu i realizację programu należy zabrać około  60 zł/os, które zbiera pilot w dniu wyjazdu.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo modyfikacji programu w przypadku złej pogody lub innych  przyczyn zaistniałych nie z winy organizatora.

Biuro Podróży ,, Abraksas” ul. Stawowa 3/2 40-095 Katowice; tel/fax. 032 2068562/02, 0 501771782;  nasz e- mail: info.abraksas@interia.pl, www.abraksas.com.pl