INTENCJE MSZALNE – 05.02.2023 – 12.02.2023

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.02
  7.30 – Za żyjących członków Róży Różańcowej pana Józefa Goraus.
10.00 – Za żyjących członków Róży Różańcowej pani Renaty Gruszka.
13.30 – Za zmarłego męża Tadeusza w rocznicę śmierci, ze wspomnieniem zmarłej córki Grażyny, zięcia Tadeusza i zmarłych z pokrewieństwa.

PONIEDZIAŁEK      6.02
Wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy
17.00 – Za zmarłych rodziców Martynę i Pawła Baron, Helenę i Rufina Kolarczyk, zmarłego brata Jana, zmarłych dziadków oraz zmarłych z pokrewieństwa.

WTOREK                  7.02
  8.00 – Za zmarłych rodziców Mariannę i Zdzisława z okazji Urodzin.

ŚRODA                      8.02
17.00 – Z prośbą o Boże błogosławieństwo dla wnucząt Heleny i Mikołaja.

CZWARTEK             9.02
17.00 – Za zmarłego męża Józefa Klimek w 8 rocznicę śmierci, zięcia Krzysztofa Malcharek, zmarłych rodziców z obu stron oraz zmarłych z rodzin Klimek-Fyrla.

PIĄTEK                     10.02
Wspomnienie św. Scholastyki
17.00 – Za zmarłego brata Stanisława Foks w rocznicę śmierci, rodziców Jana i Łucję, siostrę Jadwigę oraz zmarłych z pokrewieństwa.

SOBOTA                    11.02 – Wspomnienie NMP z Lourdes
ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
11.00 – W intencji wszystkich chorych i starszych Parafian.
17.00 – Za zmarłego męża Eugeniusza Wojtyczko, zmarłych rodziców Marię i Ludwika Zielnik oraz zmarłych teściów, siostrę Genowefę oraz wszystkich zmarłych z rodzin Wojtyczko i Zielnik.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02
  7.30 – Za zmarłych członków Róży Różańcowej pana Józefa Goraus.
10.00 – Za zmarłego męża Augustyna Paździor w rocznicę śmierci.
13.30 – Za zmarłego męża Jana, brata Cypriana, brata Janusza, szwagra Gerarda, zmarłych rodziców, teściów, chrzestnych, dziadków oraz zmarłych z pokrewieństwa Gaszczyk i Orlewicz.

W roku 2023 są jeszcze wolne intencje w następujących terminach:

INTENCJE MSZALNE – 29.01.2023 – 05.02.2023

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01
  7.30 – Za zmarłego ojca Henryka Błażyca w rocznicę śmierci.
10.00 – Za zmarłą Łucję Gałuszka w 1 rocznicę śmierci.
13.30 –Za zmarłego Janusza Orlewicz w 30 dniu po śmierci.

PONIEDZIAŁEK      30.01
17.00 – Do Bożego Dzieciątka, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Małgorzaty i Ryszarda Gwizdała oraz całej ich rodziny.

WTOREK                   31.01
Wspomnienie św. Jana Bosko
  8.00 – Za zmarłego Janusza Orlewicz – od Anny i Grzegorza Witkowskich.

ŚRODA                      1.02
17.00 – Dziękczynno-błagalna w intencji pewnej rodziny.

I CZWARTEK           2.02
Święto Ofiarowania Pańskiego   
DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO
  8.00 – Do Jezusa Chrystusa Najw. Kapłana z prośbą o nowe powołania.
17.00 – Za zmarłych rodziców Marię i Floriana Jurga, dziadków Jurga i Kalyta oraz wujków – Franciszka Kalyta i ks. Alojzego Kalyta.

I PIĄTEK                   3.02
Wspomnienie św. Błażeja
  8.00 – W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
17.00 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie Szlezak.

I SOBOTA                 4.02
  8.00 – W intencji czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
15.00 – Za zmarłego Edwarda Paździor w 30 dniu po śmierci.
17.00 – Za zmarłego Feliksa Łakota oraz zmarłych z rodzin Łakota, Mańka i Malcharek.

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.02
  7.30 – Za żyjących członków Róży Różańcowej pana Józefa Goraus.
10.00 – Za żyjących członków Róży Różańcowej pani Renaty Gruszka.
13.30 – Za zmarłego męża Tadeusza w rocznicę śmierci, ze wspomnieniem zmarłej córki Grażyny, zięcia Tadeusza i zmarłych z pokrewieństwa.

INTENCJE MSZALNE – 22.01.2023 – 29.01.2023

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01 
  7.30 – W pewnej intencji.
10.00 – Za żyjących członków Róży Różańcowej pana Franciszka Garus.
13.30 – Za zmarłych dziadków: Tadeusza, Stefana i Ferdynanda oraz zmarłą babcię Wandę – intencja od wnuków.

PONIEDZIAŁEK              23.01
17.00 – Za zmarłego brata Marcina Sojka z okazji Urodzin, zmarłych dziadków Poloczek i Sojka oraz zmarłych z pokrewieństwa.

WTOREK                          24.01
Wspomnienie św. Franciszka Salezego
  8.00 – Z podziękowaniem za dar życia, z prośbą o zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Żony z okazji urodzin oraz o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

ŚRODA                               25.01
Święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła
17.00 – Za zmarłą matkę Barbarę Rogol i brata Grzegorza w rocznicę śmierci.

CZWARTEK                     26.01
Wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa   
17.00 – Za rodziny przyjmujące sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

PIĄTEK                             27.01
17.00 – Za zmarłych rodziców Franciszka i Łucję Cepok, męża Stefana oraz zmarłych z pokrewieństwa.

SOBOTA                            28.01
Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu
17.00 – Za zmarłą Matyldę Sledziona w 1 rocznicę śmierci, ze wspomnieniem zmarłego męża Jana.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01
  7.30 – Za zmarłego ojca Henryka Błażyca w rocznicę śmierci.
10.00 – Za zmarłą Łucję Gałuszka w 1 rocznicę śmierci.
13.30 –Za zmarłego Janusza Orlewicz w 30 dniu po śmierci.

INTENCJE MSZALNE – 15.01.2023 – 22.01.2023

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.01
  7.30 – Za zmarłych rodziców Sylwestra i Elżbietę Stryjniak, siostrę Krystynę Pastuszka i siostrzeńca Macieja Pastuszka.
10.00 – Do Bożej Opatrzności, przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Marty z okazji 82 Rocznicy Urodzin.
13.30 – Za zmarłą żonę Barbarę Czerwiński w rocznicę śmierci i zmarłą wnuczkę Natalię.

PONIEDZIAŁEK         16.01
17.00 – Za zmarłych rodziców Zofię i Władysława Kasperczyk, męża Izydora Macoń oraz zmarłych z pokrewieństwa.

WTOREK                      17.01 – Wspomnienie św. Antoniego
17.00 – Za zmarłego Leszka Zapała w 30 dniu po śmierci.

ŚRODA                          18.01
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
17.00 – Za zmarłego ojca Pawła Piszczek, dwie matki Bronisławę i Marię, siostrę Marię Janduda oraz zmarłych z pokrewieństwa.

CZWARTEK                 19.01 – Wspomnienie św. Józefa Pelczara
17.00 – Za zmarłą matkę Jadwigę Tomala, zmarłych rodziców Jana i Agnieszkę Góra oraz zmarłych dziadków z obu stron.

PIĄTEK                         20.01
17.00 – Z zmarłego ojca Jana Foks w 30 rocznicę śmierci, matkę Łucję, brata Stanisława, siostrę Jadwigę i zmarłych z pokrewieństwa.

SOBOTA                       21.01 – Wspomnienie św. Agnieszki
13.00 – W intencji rocznego dziecka – Blanki Karoliny Sąsiadek, oraz o Boże błogosławieństwo dla jej rodziców, chrzestnych i dla całej rodziny, szczególnie dla Karoliny Sąsiadek z okazji 30 Rocznicy Urodzin.
15.30 – Do Bożej Opatrzności, przez wstawiennictwo Matki Bożej, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Benedykta Gruszka z okazji 60 Rocznicy Urodzin oraz o dary Ducha Św. dla Marcina Gruszka z okazji 18 Rocznicy Urodzin.
17.00 – Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę św. Tarsycjusza dla Miłosza Kotas z okazji 9 Urodzin.

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01
  7.30 – W pewnej intencji.
10.00 – Za żyjących członków Róży Różańcowej pana Franciszka Garus.
13.30 – Za zmarłych dziadków: Tadeusza, Stefana i Ferdynanda oraz zmarłą babcię Wandę – intencja od wnuków.

INTENCJE MSZALNE – 08.01.2023 – 15.01.2023

NIEDZIELA                  8.01 – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
  7.30 – Za zmarłą Florentynę Folek w 5 rocznicę śmierci, zmarłego męża Stanisława, zmarłych Martę i Aleksandra Czech, siostrę zakonną Klarę Folek oraz zmarłych rodziców z obu stron Folek i Pinocy.
10.00 – Za zmarłą Jadwigę Zielonka w 1 rocznicę śmierci.
13.30 – Za zmarłych rodziców Zofię i Franciszka Goraus w rocznicę śmierci, braci Sylwestra i Franciszka, ojca Teodora Dobisz, brata Norberta, zmarłych szwagrów i zmarłych z pokrewieństwa.

PONIEDZIAŁEK      9.01
  8.00 – Do Bożego Dzieciątka, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w intencji rodziny Misiurek.

WTOREK                  10.01
  8.00 – O Bożą opiekę nad rodziną.

ŚRODA                      11.01
  8.00 – Za zmarłą matkę Martę Janosz w rocznicę śmierci, ojca Augustyna oraz zmarłych z rodzin Janosz i Zielonka.

CZWARTEK             12.01
  8.00 – Za zmarłego brata Piotra Ksiądz z okazji Urodzin i zmarłych rodziców Ludwika i Matyldę.

PIĄTEK                     13.01
  8.00 – W podziękowaniu za odebrane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla rodziny Bernadety i Michała Janduda.

SOBOTA                    14.01
15.00 – W intencji dzieci przyjmujących sakrament Chrztu św. Eryka Pawła Hlubek Pawła Michała Harazin oraz o Boże błogosławieństwo dla ich rodziców, chrzestnych i dla całych ich rodzin.
17.00 – Za zmarłego brata – ks. Jana Kubica w 10 rocznicę śmierci oraz zmarłych rodziców Helenę i Floriana Kubica.

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.01
  7.30 – Za zmarłych rodziców Sylwestra i Elżbietę Stryjniak, siostrę Krystynę Pastuszka i siostrzeńca Macieja Pastuszka.
10.00 – Do Bożej Opatrzności, przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Marty z okazji 82 Rocznicy Urodzin.
13.30 – Za zmarłą żonę Barbarę Czerwiński w rocznicę śmierci i zmarłą wnuczkę Natalię.

INTENCJE MSZALNE – 01.01.2023 – 08.01.2023

NIEDZIELA                  01.01.2023
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI
  7.30 – Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Świętej Rodziny dla Marii i Adama Kotas z dziećmi.
10.00 – W intencji Parafian.
13.30 – Za zmarłego męża Floriana Utrata w 15 rocznicę śmierci.

PONIEDZIAŁEK         2.01
Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu   
  8.00 – Za zmarłego męża Kazimierza w rocznicę śmierci o dar życia wiecznego.

WTOREK                      3.01
  8.00 – Za zmarłego Józefa Wolny w 30 dniu po śmierci.

ŚRODA                          4.01
  8.00 – Za zmarłą Elżbietę Paszek w rocznicę śmierci oraz zmarłych rodziców Stefana i Martę.

I CZWARTEK              5.01
  8.00 – Do Bożego Dzieciątka i św. Rodziny, z podziękowaniem za dar życia, z prośbą o potrzebne łaski w małżeństwie i w wychowaniu dzieci.

I PIĄTEK                      6.01
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
  7.30 – Za zmarłego ojca Józefa Młotek, zmarłych z rodzin Kotas i Młotek oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
10.00 – Za zmarłego Alojzego Świerkot w 4 rocznicę śmierci, zmarłych dziadków Jana i Paulinę Świerkot oraz Augustyna i Dominikę Pilszek.
13.30 – Za zmarłego Henryka Koczar, jego zmarłych rodziców i brata Eugeniusza oraz wszystkich zmarłych z rodziny Koczar.

I SOBOTA                     7.01
  8.00 – W intencji czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
17.00 –1. Za zmarłą matkę Gertrudę Pastuszka, ze wspomnieniem ojca Alfreda.
17.00 – 2. Przez wstawiennictwo Aniołów Stróżów o błogosławieństwo Boże dla dzieci w rodzinach: Pastuszka, Kuczera, Sikora i Kopala.

NIEDZIELA                  8.01 – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
  7.30 – Za zmarłą Florentynę Folek w 5 rocznicę śmierci, zmarłego męża Stanisława, zmarłych Martę i Aleksandra Czech, siostrę zakonną Klarę Folek oraz zmarłych rodziców z obu stron Folek i Pinocy.
10.00 – Za zmarłą Jadwigę Zielonka w 1 rocznicę śmierci.
13.30 – Za zmarłych rodziców Zofię i Franciszka Goraus w rocznicę śmierci, braci Sylwestra i Franciszka, ojca Teodora Dobisz, brata Norberta, zmarłych szwagrów i zmarłych z pokrewieństwa.

INTENCJE MSZALNE – 25.12.2022 – 01.01.2023

NIEDZIELA             25.12
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
  7.30 – W pewnej intencji.
10.00 – Za zmarłego męża Stefana Cepok w 2 rocznicę śmierci.
13.30 – Dziękczynna w intencji Bogu wiadomej.

PONIEDZIAŁEK     26.12 – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA
  7.30 – Za zmarłego syna Romana Młotek w 3 rocznicę śmierci, zmarłego brata Stanisława i zmarłego męża Antoniego.
10.00 – Za zmarłych rodziców Hidegardę i Stefana Dajka, teściów Maksymiliana i Wandę Piszczek oraz szwagra Grzegorza.
13.30 – Za zmarłą Marię Biela w rocznicę śmierci i zmarłego męża Czesława.

WTOREK                 27.12
Święto św. Jana Ewangelisty
  8.00 – Za zmarłego ojca Jana Goczoł na pamiątkę 100 Rocznicy Urodzin, ze wspomnieniem zmarłej żony Łucji.

ŚRODA                      28.12 – Święto św. Młodzianków
10.00 – W intencji wszystkich Dzieci naszej parafii.

CZWARTEK            29.12
  8.00 – Za zmarłych dziadków Adama Piwowar i Wiktorię Kuk.

PIĄTEK                    30.12 – Święto Świętej Rodziny
  8.00 – Za zmarłego Czesława Biela – intencja od Anny i Jana Loska oraz Tadeusza Niewdan.

SOBOTA                   31.12
17.00 – W intencji Parafian. Nabożeństwo na zakończenie Roku 2022.

NIEDZIELA             01.01.2023
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI
  7.30 – Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Świętej Rodziny dla Marii i Adama Kotas z dziećmi.
10.00 – W intencji Parafian.
13.30 – Za zmarłego męża Floriana Utrata w 15 rocznicę śmierci.

INTENCJE MSZALNE – 18.12.2022 – 26.12.2022

IV NIEDZIELA ADWENTU – 18.12
  7.30 – W pewnej intencji.
10.00 – Za zmarłego Czesława Biela w 30 dniu po śmierci.
13.30 – W intencji Parafian.

PONIEDZIAŁEK      19.12
17.00 – Do Niepokalanego Serca Maryi, przez wstawiennictwo św. Faustyny, z prośbą o zdrowie i światło darów Ducha Świętego dla córki Faustyny z okazji 12 Rocznicy Urodzin.

WTOREK                  20.12
17.00 – Za zmarłych rodziców Wiktorię i Pawła Damek i ciotkę Annę Damek.

ŚRODA                      21.12
17.00 – Za zmarłą matkę Marię, ojca Teodora Dajka, brata Sylwestra, zmarłych teściów Leona i Franciszkę oraz zmarłe ich dzieci.

CZWARTEK             22.12
17.00 – Za zmarłą mamę Marię Samulczyk w Rocznicę Urodzin.

PIĄTEK                     23.12
17.00 – Za zmarłych Jadwigę i Grzegorza Banek, z prośbą o dar życia wiecznego.

SOBOTA                    24.12
  8.00 – Za zmarłego ks. Proboszcza Jana Kubica w rocznicę śmierci, kuzyna  – ks. Tarsycjusza Sinka, siostrzeńca – ks. Jana Kubica oraz wszystkich księży pracujących w Kryrach i pochodzących z naszej parafii.
24.00 – W intencji Młodzieży naszej Parafii.

NIEDZIELA              25.12
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
  7.30 – W pewnej intencji.
10.00 – Za zmarłego męża Stefana Cepok w 2 rocznicę śmierci.
13.30 – Dziękczynna w intencji Bogu wiadomej.

PONIEDZIAŁEK      26.12 – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA
  7.30 – Za zmarłego syna Romana Młotek w 3 rocznicę śmierci, zmarłego brata Stanisława i zmarłego męża Antoniego.
10.00 – Za zmarłych rodziców Hidegardę i Stefana Dajka, teściów Maksymiliana i Wandę Piszczek oraz szwagra Grzegorza.
13.30 – Za zmarłą Marię Biela w rocznicę śmierci i zmarłego męża Czesława.

INTENCJE MSZALNE – 11.12.2022 – 18.12.2022

III NIEDZIELA ADWENTU – 11.12
GAUDETE – NIEDZIELA RADOŚCI
  7.30 – Za zmarłych Annę i Stanisława Folek, córkę Anielę oraz zmarłych z rodzin Folek i Jaszczyk.
10.00 – Za zmarła matkę Janinę Smołka, ze wspomnieniem męża Erwina oraz za zmarłych Annę i Henryka Poręba, brata Józefa i Jana Waleczek.
13.30 – Za zmarłych rodziców Marię i Roberta Warzecha, teściów Jadwigę i Józefa Tomecki oraz zmarłych z pokrewieństwa.

PONIEDZIAŁEK     12.12
17.00 – Za zmarłych dziadków Franciszkę i Franciszka Zmełty, zmarłych chrzestnych oraz zmarłych z pokrewieństwa.

WTOREK                 13.12 – Wspomnienie św. Łucji
17.00 – O uwolnienie Karola Stańczyk z nałogu alkoholizmu.

ŚRODA                      14.12 – Wspomnienie św. Jana od Krzyża
17.00 – W intencji rodziny Gawliczek.

CZWARTEK            15.12
11.00W intencji wszystkich Seniorów naszej Parafii.
17.00 – Za zmarłych rodziców Władysława i Edwardę Zając, braci Stefana i Tadeusza, bratową Hannę, szwagra Mariana oraz zmarłych z rodzin Zając i Matyjaszczyk

PIĄTEK                    16.12
17.00 – Za zmarłego męża Stanisława Sinka w 24 rocznicę śmierci oraz zmarłych rodziców Dajka i Sinka.

SOBOTA                   17.12
14.00 – Do Bożej Opatrzności, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Bernadety Małys z okazji 50 Rocznicy Urodzin.
17.00 – Za zmarłych rodziców Pelagię i Augustyna Klimek.

IV NIEDZIELA ADWENTU – 18.12
  7.30 – W pewnej intencji.
10.00 – Za zmarłego Czesława Biela w 30 dniu po śmierci.
13.30 – W intencji Parafian.

INTENCJE MSZALNE – 04.12.2022 – 11.12.2022

II NIEDZIELA ADWENTU – 4.12
  7.30 – Za zmarłego Alojzego Kudła w 3 rocznicę śmierci.
10.00 – Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem Matki Bożej, św. Karola Boromeusza i św. Barbary w intencji wszystkich Górników z naszej Parafii i ich rodzin oraz za zmarłych górników.
13.30 – Za zmarłą Agnieszkę Góra w 1 rocznicę śmierci.

PONIEDZIAŁEK               5.12
17.00 – Za zmarłego ojca Zdzisława w rocznicę śmierci.

WTOREK                           6.12 – Wspomnienie św. Mikołaja
17.00 – Za zmarłego Alojzego Kudła i zmarłych z pokrewieństwa.

ŚRODA                               7.12 – Wspomnienie św. Ambrożego
17.00 – Za zmarłą matkę Jadwigę Krzysteczko w 10 rocznicę śmierci, zmarłego ojca oraz zmarłych z pokrewieństwa.

CZWARTEK                      8.12
UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
  8.00 – Za zmarłego siostrzeńca Andrzeja Ewald w 30 dniu po śmierci i zmarłą siostrę Janinę Tuszer (z domu Wymysło) w 1 rocznicę śmierci.
17.00W intencji wszystkich Dzieci Maryi naszej Parafii.

PIĄTEK                              9.12
17.00 – Za zmarłego ks. Tarsycjusza Sinka w 9 rocznicę śmierci.

SOBOTA                             10.12
17.00 – Za zmarłego męża Jana Gaszczyk w 15 rocznicę śmierci i za zmarłych z rodziny.

III NIEDZIELA ADWENTU – 11.12
GAUDETE – NIEDZIELA RADOŚCI
  7.30 – Za zmarłych Annę i Stanisława Folek, córkę Anielę oraz zmarłych z rodzin Folek i Jaszczyk.
10.00 – Za zmarła matkę Janinę Smołka, ze wspomnieniem męża Erwina oraz za zmarłych Annę i Henryka Poręba, brata Józefa i Jana Waleczek.
13.30 – Za zmarłych rodziców Marię i Roberta Warzecha, teściów Jadwigę i Józefa Tomecki oraz zmarłych z pokrewieństwa.