Po burzowo-deszczowych przygotowaniach, 4 czerwca 2026 r. wyruszyliśmy na nieco krótszą procesję Bożego Ciała. Tym razem uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele, a następnie przeszliśmy do ołtarzy usytuowanych wokół naszej świątyni, które przygotowały rodziny Dzieci Pierwszokomunijnych, rodziny Młodzieży bierzmowanej w tym roku, Róże Różańcowe i rodziny naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.


Rozważaliśmy przy nich treści związane z tegorocznym programem duszpasterskim. Jako uczniowie-misjonarze w miejscu starej, kryrskiej szkoły odkrywaliśmy,
że Eucharystia jest szkołą misji. Przy dzwonnicy prosiliśmy, by nie tylko bierzmowańcy, ale wszyscy byli świadkami umocnionymi przez Ducha Świętego. Przy Grocie Maryjnej wpatrywaliśmy się w postać Tej, która jest najwierniejszą Uczennicą Pana, a przy Domu Parafialnym modliliśmy się o jedność, która jest fundamentem Kościoła.


Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim,
którzy przygotowali piękne ołtarze oraz
wzięli udział w procesji Bożego Ciała.
Dziękujemy Służbie Liturgicznej,
panu Organiście, Szafarzom za prowadzenie śpiewu,
Dzieciom Pierwszokomunijnym i innym dzieciom,
które sypały kwiaty, Pocztom Sztandarowym,
Strażakom za niesienie baldachimu, latarni
i czuwanie nad bezpieczeństwem procesji oraz
Fotografowi – za uwiecznienie tego wydarzenia.
Więcej zdjęć można zobaczyć w naszej Galerii.


















