OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.09.2018

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
9 września 2018 r.

• Dziś pielgrzymka do Sanktuarium NMP w Pszowie, a w Radostowicach Odpust ku czci Imienia Maryi. Suma o godz. 11.00, a nieszpory o 15.00 – dlatego u nas nieszporów nie będzie. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W środę przypada Uroczystość NMP Piekarskiej, w czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w piątek święto Podwyższenia Krzyża Św., a w sobotę wspomnienie NMP Bolesnej.
  • W środę po Mszy św. wieczornej zapraszam do kościoła na spotkanie po naszej pielgrzymce do Mediolanu – można przynieść ze sobą najciekawsze zdjęcia, filmy itd… Wyjątkowo w tym dniu kancelaria będzie nieczynna.
  • W czwartek o godz. 20.00 odprawimy Nabożeństwo Fatimskie. W piątek zachęcam do licznego udziału we Mszy św. i do przyniesienia krzyży. Dokonamy uroczystego poświęcenia i odnowienia należnego miejsca krzyża w naszych rodzinach. W tym dniu wznowimy również o godz. 17.00 Adorację Najświętszego Sakramentu i okazję do Spowiedzi.
  • W sobotę zapraszam na godz. 9.00 ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi. O godz. 15.00 w Suszcu rozpocznie się Dzień Skupienia Ruchu Szensztackiego – szczegóły na plakacie w gablotce.
  • W przyszłą niedzielę w katowickiej katedrze odbędzie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Początek o godz. 14.00. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  • Również w niedzielę w Suszcu i Kryrach odbędzie się Wyścig Kolarski. Zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież do udziału. Organizator GOS Suszec, przeprasza za komplikacje w ruchu drogowym. Od 14.30-17.45 należy się spodziewać utrudnień na ulicach Wyzwolenia, Rolniczej i Wielodrodze. Szczegóły w gablotce oraz na stronie internetowej.
  • III rata podatku będzie kasowana u Sołtysa w dniach 13 i 14 września br. w godzinach 11.00-17.00.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym, który obchodzi swój jubileusz 95-lecia, bardzo ciekawe wspomnienia o jego dotychczasowych redaktorach, nowy dodatek dla Pań i artykuł o naszym biskupie nominacie – Grzegorzu Olszowskim. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny z bezpłatnym kalendarzem na rok szkolny, Karolowy Periodyk oraz czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam przedstawicielkom Rodzin: Słomka i Sinka.