OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.09.2017

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
10 września 2017 r.

  • Dziś pielgrzymka do Sanktuarium NMP w Pszowie, a w Radostowicach Odpust ku czci Imienia Maryi. Suma będzie odprawiona o godz. 11.00, a nieszpory o 15.00 – dlatego u nas nieszporów nie będzie. Dzisiaj także rozpoczynamy w Polsce Tydzień Wychowania pod hasłem „Maryja Wychowawczynią pokoleń”. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • We wtorek obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, w środę wspom. św. Jana Chryzostoma, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Św., w piątek wspomnienie NMP Bolesnej, a w sobotę wspomnienie św. męcz. Korneliusza i Cypriana.
  • W środę o godz. 20.00 odprawimy Nabożeństwo Fatimskie. W czwartek zachęcam do licznego udziału we Mszy św. i do przyniesienia krzyży. Dokonamy uroczystego poświęcenia i odnowienia należnego miejsca krzyża w naszych rodzinach. W III piętek miesiąca w ramach Adoracji odmówimy także koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam w sobotę na godz. 9.00 ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • Także w sobotę, 16 września, o godz. 9.30, odbędzie się dziękczynna pielgrzymka młodzieży za przyjęty sakrament bierzmowania do katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Ks. Abp serdecznie zaprasza.
  • W przyszłą niedzielę w katowickiej katedrze odbędzie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Początek o godz. 14.00. Zapraszamy nie tylko tych, którzy brali udział w wakacyjnych rekolekcjach. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  • Również w niedzielę w Suszcu i Kryrach odbędzie się Wyścig Kolarski. Zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież do udziału. Organizator GOS Suszec, przeprasza za komplikacje w ruchu drogowym. Od 15.30-17.45 należy się spodziewać utrudnień na ulicach Wyzwolenia, Rolniczej i Wielodrodze. Szczegóły w gablotce oraz na stronie internetowej.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym m.in. bardzo ciekawy artykuł o wciąż mało znanych objawieniach w Gietrzwałdzie i dyskusja o upomnieniu braterskim. Jest Świat Misji, wrześniowy nr Apostolstwa Chorych oraz Karolowy Periodyk. Jest też poręczna ulotka z programem festiwalu Fide et Amore. Najbliższy koncert 15.09 w Żorach-Rowniu.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Skrzypczyk, Boryś i Koczar. Dziękuję także za poprawienie chodnika przy wejściu na plac kościelny od strony Suszca.