OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.12.2017

II NIEDZIELA ADWENTU
10 grudnia 2017 r.

• Dziś przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dlatego pod kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Zapraszam na Nieszpory o godz. 14.20.
  • Nie tylko dzieci, ale także młodzież i dorosłych zapraszam na Msze św. Roratnie – codziennie o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00. Zachęcam także do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa  w okresie Adwentu poprzez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwości.
  • W tym tygodniu w środę obchodzimy wspomnienie św. Łucji, W czwartek, we wspomnienie św. Jana od Krzyża, zapraszam na Mszę św. w intencji Seniorów o godz. 11.00, po której odbędzie się spotkanie opłatkowe w naszej Remizie.
  • Za tydzień, w Niedzielę Radości kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na przygotowanie kościoła na Święta. Jako, że będzie to ostatnia niedziela przed Wigilią, przeżyjemy ją jako Adwentowy Dzień Skupienia. Kazania wygłosi ks. Władysław Kolorz i będzie również do dyspozycji w konfesjonale. Polecam wykorzystać tę okazję, aby uniknąć stania w kolejkach.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym polecam kolejną część dyskusji o zamykaniu sklepów w niedzielę i rewelacyjny artykuł o tym, że dobry organista to skarb dla parafii. Co ciekawe już tytuł sugeruje, że nie musi być wirtuozem. Ważne, by był wierzący, praktykujący i… grający.
  • Bóg zapłać za zamówione w grudniu intencje – zachęcam również do zamawiania na początku stycznia. Są wolne terminy zarówno w niedziele, jak i w tygodniu.
  • Po każdej Mszy św. przy prasie katolickiej można zaopatrywać się w Świece Caritas (mała w cenie 5 zł) oraz wigilijne opłatki (małe 3 zł, duże 5 zł). Są także bardziej poręcznie zapakowane Kalendarze na rok 2018 w cenie 10 zł.
  • Katolicki Klub Motocyklowy z Żor zaprasza motocyklistów na spotkanie 11 grudnia do kościoła Miłosierdzia Bożego w Żorach. Msza św. o godz. 18.00, po której spotkanie w salce parafialnej.
  • IV edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w piątek 29 grudnia br. Bilety w cenie: 40zł i 80zł do nabycia po Mszach św. w zakrystii oraz w tygodniu w kancelarii parafialnej.
  • 27 i 29 grudnia ulicami naszej parafii przejdą Kolędnicy Misyjni, zbierający datki na rzecz dzieci z Syrii i Libanu. Rodziny, które chcą przyjąć kolędników proszone są o wpisanie swojego nazwiska i adresu na liście znajdującej się obok prasy. Zapisy do 20 grudnia. Osoby, które nie mogą przyjąć kolędników już dziś zapraszamy na Nieszpory 6 stycznia 2018 r. – w Misyjny Dzień Dziecka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Adamski, Wituła, Góra i Bankiel.