OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.11.2018

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
11 listopada 2018 r.

  • W 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii, aby dziękować Bogu za dar wolności i przekazany nam depozyt wiary oraz tradycji narodowej. Kolekta przeznaczona będzie na renowację katowickiej Katedry, a przed kościołem odbędzie się zbiórka przeznaczona na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Uroczyste Nieszpory w intencji naszej Ojczyzny.
  • W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Jozafata, we wtorek świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, a w sobotę św. Elżbietę Węgierską. W piątek od godz. 16.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi, a z racji III piątku miesiąca o godz. 16.30 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W sobotę zapraszam na godz. 9.30 ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • Przyszłą niedzielę (18.11) w naszej Archidiecezji będziemy przeżywać jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Kazania wygłosi znany nam już ks. dr Krzysztof Borowiec, ale w tym roku towarzyszyć nam będzie Schola Gregoriańska Instytutu Muzykologii KUL pod dyrekcją pani Beaty Bodzioch. Chcemy dziękować wszystkim Muzykom Kościelnym, również naszym Organistom za ich posługę. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji. Również w tym dniu Parafia Kobielice zaprasza na Mszę św. Młodzieżową o godz. 18.00.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie artykuły o 100 Rocznicy odzyskania Niepodległości, o końcowym dokumencie po Synodzie w Rzymie i o tym, dlaczego drożeje prąd. Jest także Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, Karolowy Periodyk i czasopisma misyjne.
  • Do parafii dotarły podziękowania za wsparcie akcji Św. Krzysztof oraz pomoc dla parafii ojca Malcherczyka w Miropolu – szczegóły w gablotce.
  • Wójt Gminy Suszec informuje, że Urząd Gminy będzie czynny w sobotę 1.12.2018 w godz. 7.30-15.30, ale będzie nieczynny w Wigilię 24.12.2018.
  • IV rata podatku będzie kasowana u Pana Sołtysa w dniach 14 i 15.11 w godzinach od 11.00 do 16.00. 22.11. br. w Remizo-świetlicy odbędzie się bezpłatne badanie wzroku – szczegóły w gablotce i na stronie internetowej. Rejestracja tylko telefoniczna: 32 274 00 46, 502 421 726.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, który przyczynili się do uświetnienia naszego Odpustu: tym, którzy posprzątali kościół, całe obejście i przyozdobili kościół, Służbie Liturgicznej, Organistom, Orkiestrze, Pocztom Sztandarowym, Strażakom, którzy pilnowali porządku i nieśli Baldachim, Parafianom i miłym Gościom, którzy ubogacili wnętrze naszej świątyni pięknym śpiewem i gorliwą modlitwą. Dziękuję za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę Rodzinom: Sinka, Boryś i Ksiądz.